Відділ культури і туризму Новоукраїнської районної державної адміністрації

Клубні та бібліотечні заклади району
        19 листопада 2019 року в красивому, відремонтованому Захарівському сільському Будинку культури на розсуд журі та сільського глядача відбувся творчий звіт аматорських колективів клубного закладу. Сільський Будинок культури за останні роки дуже змінився. Фойє та глядацька зала приміщення захоплювала та дивувала присутніх своїм оформленням, зі смаком підібраною кольоровою гамою. Сільський Будинок культури на сьогодні забезпечено сучасною музичною апаратурою, що дає змогу для організації відпочинку населення на  рівні готувати концертні програми та масові заходи. Перед початком концерту фойє приміщення прикрашали роботи місцевих майстринь вишивки, образотворчого мистецтва, серед яких були справжні витвори мистецтва. Також, зацікавила присутніх гарно оформлена приваблива виставка "Книжкова смакота".

Цікава, насичена. різнопланова, різноманітна, яскрава творча звітна програма розпочалася літературно-музичною композицією "Моя вишнева Україна". Хлібом-сіллю, гарною піснею привітали всіх присутніх аматори клубного закладу. Слід відзначити високу сценічну культуру сільських аматорів, гарні пісенні виступи вокальної групи "Мелодія сердець", солістів Анастасії Лисун, Віолети Гончарової,  Наталії та Івана Михайлових, Валентини Верещак та Наталії Чаплигіної. Також, танцювальні колективи "Перлинка" та "Водограй", студія "Крапелька", театральний колектив не залишили байдужими глядачів. Викликав оплески та підняв настрій, запальний, веселий, невимушений циганський танець.

Під час перегляду концертної звітної програми глядачі отримали гарний настрій та позитивні враження і дружніми оплесками зустрічали і проводжали кожний художній номер. На завершення концерту голова журі, начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, Заслужений працівник культури України Анатолій Бондар щиро подякував Захарівському сільському голові Чаплигіній Наталії Степанівні, директору сільського Будинку культури Івану Михайлову, художньому керівнику Наталії Михайловій, бібліотекарю Оксані Лисун, учасникам художньої самодіяльності за турботу, підтримку, збереження і розвиток культури громади, участь у творчих звітах сільських клубних закладів.

Творчий звіт клубного закладу став справжнім святом народного мистецтва, показав яка багата талановитими людьми Захарівська земля, а також необхідність роботи клубних установ на селі.

 

 

 

 

 З нагоди святкування Дня працівників сільського господарства, бібліотека долучилась до проведення  концерту для жителів села. Концерт відбувся с Кропивницькому сільському клубі. Артисти художньої самодіяльності, влаштували цікаве дійство з піснями, танцями та кумедними сценками. Також з словами привітання до  трудівників села звернулися сільський голова Лубенець М.В. та директор агрофірми Черкас А.І. та вручили грамоти і грошові премії.

 

 

 

 

 

 У Комишуватській сільській бібліотеці День Доброти під девізом :

 

«Сьогодні Міжнародний День Доброти

Про це свято знаємо я і ти!»

Книжкова виставка «Зігріє душу доброта» збирає біля себе відвідувачів бібліотеки.

З  акцією  «Добрі побажання»  юні читачі пішли до односельців. Вони від щирого серця вітали комишуватців з Днем Доброти, дарували смайлики з добрими надписами, дарували обійми. Люди з усмішкою дякували.

А ще ми сьогодні дружно погодували пташеняток, розфарбували малюнки про Добро.

Добро творити, відтепер ,не втомимося,

І в будній день  і в святкове дозвілля !      

 

                           Комишуватська бібліотека – це книжкове місто, країна розваг.

         Знайомство із скарбами української мови відбулося у учнів 3 класу за допомогою конкурсу-гри « Мовне асорті ». Розминка  « Швидкісний експрес » швидко налаштував дітей на гру , а попереду  « Мовні заморочки » , « Словникова скринька » та жартівлива вікторина.

         Читачі 4 класу у літературному кафе « Книжкова смакота » розвивали навички виразного читання поетичних творів, виховували любов до книги, збагатилися духовно та естетично. Смакували: « смаколики», « канапки », « фреш », а на « десерт » бібліотекар запропонувала нові книги, які подарували бібліотеці читачі.

           Дякую всім учасникам за гарну підготовку до заходів.

          Українське наше слово

  Хай звучить на цілий світ ! https://io.ua/42010716  https://io.ua/42010717  https://io.ua/42010718

 

 

 

 

 

До Дня українського козацтва та Дня захисника України  в Комишуватській бібліотеці провели захід з учнями 6 та 7 класів  класні керівники  Савченко Л. А. та Бурбан В. М.   « Подорож козацькими шляхами ». Учасники створили  дві команди  козаків  -    « Січові стрільці » та « Козацька шабля ».

Під звуки « Козацького маршу » вони згадали тих, хто брав до рук козацьку шаблю та гетьманську булаву , вклонилися Петру Сагайдачному , згадали Михайла Дорошенка , повернулися пам’яттю до великого державного мужа гетьмана Богдана Хмельницького, віддали шану Івану Виговському та Павлу Полуботку, схилили голови перед пам’яттю воїнів, які уже в наш час  віддали своє життя за нашу Батьківщину.

Цікавими пройшли конкурси та вікторина , яка мала запитання різної складності.

 

Очі дітей світилися , дух козацтва витав у стінах бібліотеки , а перемогла дружба. https://io.ua/41863224  https://io.ua/41863225  https://io.ua/41863226

 

 

Рівнянська бібліотека для дітей

Літературне свято «Учитель добра і краси»  2 кл.

Це свято про мудрого вчителя, директора школи, доброго сина і тата, великого письменника і педагога В.О.Сухомлинського, якому 28 вересня виповнюється 101 рік.

Свято проходило в школі №7. Після вступного слова вчителя, бібліотекар розповіла про життя Василя Олександровича, про те, що для молодших школярів він написав майже 1500 мініатюр-казок. І всі вони вчать нас доброти, чуйності, працьовитості, любові до своєї мами, до своєї рідної домівки, до рідної Батьківщини. Бібліотекар запропонувала дітям послухати казку В.О.Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі».
Діти відповідали на запитання бібліотекаря. Після прослуховування казки, бібліотекар підвела дітей до висновку, що «Людина – як стверджував великий педагог, - народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.» Ще діти пограли в гру «Що добре,а що погано?».
      На закінчення свята бібліотекар познайомила дітей з книгами В.О.Сухомлинського, які є в нашій бібліотеці. https://io.ua/41842815  https://io.ua/41842816  https://io.ua/41842817

 

 

 

 

Людина починається з добра.

( До 101 річниці з дня народження В. О. Сухомлинського )

Жив на світі Учитель. Його звали Василь Олександрович Сухомлинський.

Учитель сам писав казки і оповідання й розповідав дітям , їхнім батькам , учителям.

У них Учитель розкривав широкий, різнобарвний , різноманітний світ , що оточує все наше життя. Він хотів, щоб цей світ увійшов у душу кожної дитини.

Літературна вітальня Комишуватської бібліотеки зібрала поціновувачів ( учні 7 -8 класів ) спадщини великого українського педагога, талановитого дитячого письменника, вчителя добра і краси XXстоліття.

Бібліотекар запропонувала зануритися у захоплюючий світ великої спадщини творів для дітей , які зібрані на книжково-ілюстративній виставці « Людина починається з добра ». 

Для нас завжди відкрите спілкування з дітьмив атмосфері уваги, доброзичливості, поваги і любові.

Книги Сухомлинського мають особливий стиль викладу – простий, невимушений, емоційний – стиль бесіди, діалогу.

 

 З книгою, « Я розповім вам казку … Філософія для дітей » ,  всі ми дорослі та наші діти і онуки , поринемо в чарівний світ , який відкриває для нас Василь Сухомлинський. https://io.ua/41829063  https://io.ua/41829064  https://io.ua/41829065 https://io.ua/41829066

 

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек .

Традиційно , в цей день , Комишуватськабібліотека проводить зустріч з учнями 5 класу.

Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги відкривають світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

 

В атмосфері спокою і затишку відбувся захід  в бібліотеці« Бібліотека – світ нових можливостей». https://io.ua/41826040  https://io.ua/41826041 https://io.ua/41826042

 

Рідний край вивчаю я. Це історія моя.

 

Екскурсія-подорож на виставку « АГРО-ЕКСПО 2019 » користувачів Комишуватської  бібліотеки разом з бібліотекарем.

      https://io.ua/41825953    https://io.ua/41825954


      З метою підвищення фахової кваліфікації керівників клубних закладів та обміну досвіду 12 вересня 2019 року на базі Новоєгорівського сільського Будинку культури відбувся районний семінар клубних працівників, організований фахівцями  відділу культури і туризму районної державної адміністрації на тему: "Національно-патріотичне виховання у закладах культури, його мета та завдання".  В семінарі взяли участь начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Анатолій Бондар, директор Центрального Палацу культури "Ювілейний" Наталія Білокінь, методист з клубної справи відділу культури і туризму Наталія Добровольська, директори та завідуючі клубними закладами району.    

         Відкрив семінар начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, Заслужений працівник культури України Анатолій Бондар, який  розповів про роботу сільських клубів, їх матеріально-технічний стан, наявні успіхи та творчі досягнення колективів, різноманітні напрацювання клубних закладів.

         Щиро вітала гостей на Новоєгорівський землі директор Новоєгорівського сільського Будинку культури Наталія Кузьменко, яка ознайомила присутніх про культурно-мистецькі заходи з національно-патріотичного спрямування в клубному закладі, наголосила, що сьогодні актуальними є  питання виявлення та підтримка талановитої та обдарованої сільської молоді, створення умов для творчого розвитку громади, організація змістовного дозвілля різних вікових груп населення.

       Детальніше з методами і формами роботи з патріотичного виховання у клубних закладах розповіла методист з клубної роботи відділу культури і туризму Наталія Добровольська, зосередила увагу присутніх на формах та  шляхах впровадження в практику інноваційних видів культурно-дозвіллєвої діяльності. У рамках семінару для клубних працівників була проведена вікторина національно-патріотичного спрямування "Знай наших!", яка є однією з форм клубної роботи.

       Директор Кропивницького сільського Будинку культури Лариса Урба та художній керівник Ігор Урба поділилися досвідом про організацію дозвілля населення, відродження, збереження примноження національно-культурної спадщини на території, яку обслуговує клубний заклад. Під час розповіді на мультимедійному екрані були представлені фото, відео презентація заходів та народних свят, які проводилися клубним закладом.

         Запам’яталася присутнім зустріч із закоханим у народну вишивку майстром Іваном Корнійовичем Цимбалюком та його дружиною поетесою Аллою Василівною, які для присутніх заходу презентували свій особливий талант та майстерність.

         Також, рамках семінару було організовано екскурсію до новозбудованої церкви Святителя Миколи Чудотворця.

Закінчив роботу семінар клубних працівників районним святом театрального мистецтва в рамках 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти". Програма свята розпочалася урочистостями. Фестиваль відкрили начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, директор Центрального Палацу культури "Ювілейний" Наталія Білокінь, які щиро привітали громаду зі святом, побажали учасникам театрального свята подальших творчих успіхів,  натхнення, здійснення усіх добрих задумів та починань.   

За популяризацію аматорського театрального мистецтва, професійну майстерність, активну участь у художній самодіяльності району та з нагоди 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" були нагороджені народний аматорський театральний колектив Центрального Палацу культури "Ювілейний" (керівник Анатолій Телков), народний аматорський театр малих форм Рівнянського сільського Будинку культури (керівник Тетяна Гаршанова), театральний колектив Новоєгорівського сільського Будинку культури (керівник Наталія Кузьменко),  театральний колектив Диминського сільського Будинку культури (керівник Наталія Любенко), театральний колектив Захарівського сільського Будинку культури (керівник Наталія Михайлова), театральний колектив Іванівського сільського будинку культури (керівник Олена Артеменко), театральний колектив Кропивницького сільського Будинку культури (керівник Лариса Урба), театральний колектив Кропивницького сільського клубу (керівник Марія Азза).

За сумлінну працю, активну роль в житті місцевої громади, популяризацію українського мистецтва та з нагоди 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" оголошено Подяку Новоєгорівському сільському голові Андрію Олександровичу Мельніченко.  

Продовжили урочистості виступи театральних колективів, які презентували свої творчі доробки. Щирі гучні оплески після кожного виступу театралів свідчили про те, що творча зустріч принесла неабияке задоволення та гарні емоції, як виступаючим так і глядачам.

 

 

06 липня 2019 року на території села Вербівка за участі аматорів Глодоського сільського Будинку культури (директор Любов Марченко, художній керівник Микола Бєлоєдов), Глодоського (завідуюча Леся Хоружа, культорганізатор Микола Борщенко) та Вербівського (завідуюча Людмила Пич) сільських клубів відбулося традиційне святкування Івана Купала. Учасники та колективи художньої самодіяльності святкового заходу, яке проходило в рамках районного огляду-конкурсу аматорського мистецтва естафети культури "Від села до села", яскраво продемонстрували пісенні традиції народу, невмирущі звичаї хореографічного та театрального мистецтва.   

 

 

 Літо несе нам тепло сонця, запах сіна, гуркіт комбайнів, що збирають стигле колосся та прохолоду ставків. А ще, літо дарує нам чудове свято Івана Купала. І в нашому селі Кропивницьке, вже зародилася така  традиція, ввечері напередодні свята, жителі села збираються біля ставка для святкування. І цього року не виняток. Артисти художньої самодіяльності сільського клубу, на чолі з керівником Аззою Марією, влаштували для присутніх чудовий концерт. З піснями та гумором, пусканням вінків по воді та скаканням через вогнище. https://io.ua/41371154  https://io.ua/41371155 

https://io.ua/41371156

 

 

 Напередодні Дня Конституції України у Приютівській сільській бібліотеці було проведено патріотично-виховний захід: годину спілкування «Вчимося бути громадянами України», спрямований на роз’яснення значення норм Конституції України в утвердженні правової держави, а також формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного закону України. Під час заходу бібліотекар розповіла присутнім про основні права громадянина України, про першу Конституцію Пилипа Орлика та цікаві факти її створення. Учні ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Конституція України – головний підручник життя» та з великим задоволенням   взяли активну участь у грі-вікторині «Люби і знай свій рідний край». Наприкінці заходу бібліотекарем була організована творча майстерня, діти вчилися виготовляти квітку мальви. Адже, мальва – це символ любові до рідної землі, до народу, до рідного краю.

         Безумовно, такі заходи формують у школярів стійкі громадянські почуття, любов до своєї Батьківщини та гордість за приналежність до неї. 

 

 

 

За період роботи пришкільного оздоровчого табору «Сонечко» у Приютівській сільській бібліотеці було проведено багато різноманітних заходів для дітей: гра-вікторина «Правила дорожні – не слова порожні», година здоров`я «Здоров`я мати – вік біди не знати!», літературна гра «Хто читає, той перемагає». Бібліотекар ознайомила дітей з книжковою виставкою «Здорова дитина – багата країна», а також розповіла про ведення здорового способу життя та фактори, що шкодять здоров`ю. Діти були активними учасниками заходів: читали вірші, доповнювали прислів`я та приказки, відгадували загадки, створювали колажі на тему здоров`я та відповідали на питання вікторини. А ще всі присутні дружно біля бібліотеки грались в рухливі ігри.  https://io.ua/41281728  

 https://io.ua/41281729  https://io.ua/41281730   https://io.ua/41281731 https://io.ua/41281732  

 https://io.ua/41281733 https://io.ua/41281734 https://io.ua/41281735  https://io.ua/41281736

Отже, бібліотечне літо розпочалося. Тож бібліотекар радо чекає своїх читачів. Попереду – найцікавіше!

 

 

 

 

 

Літо - це найдовгоочікуваніша пора для дітей та батьків. Малюки можуть вдосталь бігати та бавитися на вулиці. Прийшов час дитячого відпочинку: веселого, активного, розважального. На допомогу прийшла Рівнянська сільська бібліотека для дітей! Адже проводити час з книгою теж дуже цікаво. Діти активно підключилися і взяли участь у мандрівці в Країну Загадок. На цьому заході діти здійснили цікаву подорож у різноманітний світ загадок, які покликані розвивати допитливість, кмітливість, образне мислення та уяву дітей. Діти відгадували загадки, розважались, грали в ігри. Бібліотекар зробила огляд книг, з яких були використані загадки. 

Для дев'ятикласників бібліотекарі Рівнянської с/б для дітей підготували урок здоров’я "Лікуймося без ліків". https://io.ua/41249293

 

     На цьому заході йшла мова про таке диво природи як лікарські рослини, про їх цілющі властивості та користь, яку вони дають для нашого здоров’я. Учні приготували розповіді про такі лікарські рослини, як калина, волошка, ромашка, мати-й мачуха, деревій.
    Бібліотекар розповіла про цілющі чаї, які готували із квіток лаванди,листя м’яти, квіток ромашки, кореня валеріани та ін.. На закінчення заходу усіх  присутніх пригостили смачним цілющим чаєм. https://io.ua/41249294
 

 

 

 «Краєзнавча   робота  -- важливий  напрямок роботи  в бібліотечній  справі як,  засіб збереження     культурних  традицій   краю»

      Відповідно  до  плану  роботи  відділу  культури і  туризму  Новоукраїнської  районної  державної  адміністрації   та  з метою надання  методичної  допомоги  сільським  бібліотекарям   29 травня 2019 року   в Іванівській  сільській  бібліотеці  за  участю  начальника  відділу  культури,  заслуженого працівника культури України   Бондаря  А.А.,  директора  ЦПК «Ювілейний» Білокінь Н.М.,  методистів з  бібліотечної    та  клубної  справи   Загорбенської  Л.І.,  Іванової  Я.С., Добровольської Н.О. відбувся  районний  семінар   сільських бібліотекарів  « Краєзнавча  робота  - важливий напрямок роботи  в бібліотечній  справі як,  засіб збереження     культурних  традицій   краю  ».  

 Розпочав свою  роботу районний семінар із знайомства з прекрасою  села Іванівка - церквою  Святого  Володимира. А далі  на  учасників  семінару чекав цікавий  і насичений  день. На  порозі  будинку  культури  делегацію зустріли учасники  художньої  самодіяльності піснею « Хлібом  сіллю Вас  стрічаєм  за українським  звичаєм»  у виконанні  вокального  ансамблю  «Іванівські  кумоньки». Гостино  розкрила свої  двері   сільська  бібліотека оформлений  краєзнавчий  куточок  «Наш  рідний  край – Іванівська  земля», виставка  робіт  декоративно- ужиткового  мистецтва «Талановиті майстри Іванівського  краю» та  розставленим  фондом  згідно УДК (універсальної  десяткової  класифікації) , але в бібліотеку  потрапили ті хто згідно  умови  господарів  міг  продекламувати вірш або  заспівати  пісню. Учасники  семінару  поділились  на команди  для  проведення  тренінгу  «Знавці  рідного  краю» який  провели  директор Іванівського  навчально виховного  обє'днання Усач О.А. та педагогічний організатор Баркар О.  В.  Кожна  команда прагнула   дійти  до  фіналу ,отримати  нові знання  та відкрити  для  себе невідомі  сторінки  туристичних  маршрутів  району.  Згідно плану  роботи  на учасників  семінару чекала  літературна  вітальня «Таланти  рідної  землі» господині  заходу завідуюча  бібліотекою Людмила Савчук  та  бібліотекар  наставник  Світлана Штанько (пенсіонер)  представили  майстрів  поетичного слова  місцевих  поетів Світлани  Троян, Тамари  Гарькавої та  Аркадія Чекерлана , та знаних в селі і за межами  майстринь  вишивальниць Оксани Гриценко,  Анастасії Чернуцької, Катерини Таранюк, Людмили  Савчук, Катерини Онойленко та народної майстрині вишивки Любов Сівак.

Бібліотекарі ознайомились з   виставкою  робіт «Талановиті  майстри Іванівського  краю». Неможна  було  відірвати  погляд  від робіт в які  вклали  свою  душу  майстри. Свято  прикрасили  українські  пісні у  виконанні вокального  ансамблю.  Учасники  заходу мали  можливість переглянути  книжкову  виставку «Наш  рідний  край  Іванівська  земля».

  Завідуюча Комишуватською  біблотекою Інна Юрьєва. поділилась  враженнями від обласного семінару «Краєзнавчий  туризм у бібліотечному  форматі». Методисти з  бібліотечної  справи Людмила Загорбенська та  Яна Іванова надали  консультації підготували  методичні рекомендації    «Інноваційні   форми  краєзнавчої роботи в сільській  бібліотеці». Бібліотека  на  селі – це  платформа для культурного  розвитку  сільської громади. І такий  розвиток в Іванівці є у  співпраці школи ,бібліотеки , клубного  закладу та  громади. Відділ  культури і туризму висловлює слова  вдячності  за участь в організації та проведені  семінару сільському  голові Чуйко П.А., директору школи Усач О.А., бібліотекарю наставнику пенсіонеру Штанько С.К. , завідуючій сільською бібліотекою Савчук Л. В.   та Омельяненко  М.В.

 

 

   

 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 

Напередодні цього свята Приютівська сільська бібліотека провела літературно-ігровий експрес «Лабіринтами щасливого дитинства». Дітям були запрпоновані  вікторина,  рухливі ігри та різноманітні конкурси. Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою-порадою «Прочитай влітку».

Діти, які були присутніми на цьому заході пригадали прочитані твори та отримали багато позитивних емоцій.

А на екскурсію до Кропивницької сільської бібліотеки№1, завітали найменшенькі читачі, вихованці ДНЗ N 1. Дітки з цікавістю розглядали книги, слухали віршики про літо та малювали літній дощик.  https://io.ua/41183535

 https://io.ua/41183537  https://io.ua/41183538  https://io.ua/41183539  https://io.ua/41183541  

https://io.ua/41183542

 

 

 

 

Наприкінці XVIII століття в Європі почав ширитися новий напрям у літературі й культурі, коли науковці та філологи різних країн стали цікавитися народною мовою і фольклором та досліджувати своє минуле. Цей літературний "Ренесанс" зрештою докотився і до Російської імперії, де зародилася, зокрема, доба українського національного відродження. У цей час погляд на мову простого народу як на "підлу" та недостойну уваги явно застарів.

Пожвавлення української національної літератури збіглося з творчістю видатного українського письменника І. Котляревського, громадського діяча, першого класика нової української драматургії та "батька нової української літератури", автора поеми "Енеїда" та п’єси "Наталка Полтавка", що ознаменували початок становлення української літературної мови.

Він світ новий словами відкривав!
          Світ правди і добра, любові й волі…

                                       (Л. Українка)

З метою поглиблення знань юнацтва та молоді про життя і творчість письменника світового значення, привернення уваги підростаючого покоління до спадщини класиків вітчизняної літератури, підвищення позитивного іміджу бібліотек та з нагоди відзначення 250- річчя від дня народження І.П.Котляревського,  сільські бібліотеки Новоукраїнського району долучилися до проведення обласної акції "Мов фенікс, з попелу воскресло слово…". 

      Завідуюча бібліотекою для дорослих, Козуля О.О. підготувала для відвідувачів літературну годину " Мов фенікс, з попелу воскресло слово…". Виступивши перед учасниками заходу розповіла про значення І.П.Котляревського, як зачинателя української нової літератури, творчість письменника в цілому та зокрема про поему «Енеїда», яка стала першою, дійсно народною високохудожньою поемою нової української літератури.

      Вчитель історії, Стасюк М.М.,  у своїй доповіді «Іван Котляревський як письменник-носій української ідеї», розповіла учасникам про дослідження «Енеїди» істориками та літераторами, зокрема про розшифрування тексту українським письменником Валерієм Шевчуком. Розкрила підтекст твору, та чому фактично І.Котляревський створив не один твір, а два.

    Потім  бібліотекар провела огляд книжкової виставки «Мандрівка в світ Івана Котляревського». На виставці були представлені книги про життєвий і творчий шлях І.Котляревського. Зокрема більше уваги приділялось поемі «Енеїда». Розповіла про кількість видань поеми та її видавців, ознайомила з титульними сторінками усіх видань поеми, які взяла з Інтернету.

В третій частині розділу книжкової виставки «Вшанування письменника» розповіла про музей –садибу І.Котляревського в Полтаві, поштові марки, та монети Національного банку України приурочені поету, пам’ятники та сквери, кінострічки які були зняті за його творами, про Полтавську обласну премію імені І.П.Котляревського.

     Щоб читачам краще було знаходити інформацію про І.Котляревськогостворила    буклет «Між, нас тобі, поете жити».

  І на закінчення заходу – додала трішки романтики , розповівши про нещасливе кохання до дівчини Марії, яка відмовила Івану бо була обіцяна сусідському поміщику. А багато років пізніше він опише свою кохану у  пєсі «Наталка-Полтавка», і на все життя залишиться вірним чужій жінці.

   Перед заходом бібліотекар поцікавилась в учнів як вони сприймають «Енеїду»? Відповідь була однозначна, як гумор, сатира. Та ніхто й гадки не мав про захований всередину великий підтекст.
        Є надія, що після заходу вони знову захочуть перечитати цей твір і можливо внесуть якусь і свою розшифровку, бо третю Трою - біле місто Рим, про яке мріяв Еней, тобто сильну майбутню Українську державу будувати їм. 

В рамках обласної акції "Мов фенікс,з попелу воскресне слово" бібліотекар Диминської сільської бібліотеки запросила учнів 9класу з вчителем української мови та літератури Маркіною Н.В. на "Віртуальну мандрівку у світ І.Котляревського" де діти мали змогу ознайомитися з життєвим та творчим шляхом, дізналися про цікаві та маловідомі факти біографії великого письменика, основоположника нової української літератури І.Котляревського. З учнями провели вікторину,та обговорили поеми Енеїда та Наталка-Полтавка, де узагальнили і оцінили знання учнів з літератури за творчістю І.Котляревського. 

У Захарівській сільській бібліотеці, для  учнів  9-го класу, за участі шкільного  бібліотекаря Лисун Оксани Василівни, було проведено  літературну вікторину  «Мандрівка у світ І.Котляревського». Захід пройшов цікаво та насичено. Бібліотекар коротко розповіла біографію письменника та історію написання поеми «Енеїда». Діти досліджували  які страви та напої вживали герої в поемі, професії, які описані в ній. Встановлювали, які ігри, танці, музичні інструменти названі в поемі. Для того, щоб діти краще запам’ятали героїв, бібліотекар влаштувала вікторину – зачитувала    уривки з поеми з яких діти повинні були дізнатися про якого героя йшла мова . Пізніше  учні з'ясовували  по карті - маршруту, як подорожував Еней,  і де зупинявся на яких островах, берегах, містах. А потім кожен  учасник заходу намалював власну  "Фантастичну карту подорожей".

В Кропивницькій сільській бібліотеці №1, бібліотекарем Коваленко О.А.  за участі  вчителя української мови та літератури  Олексієнко В.С.  проведено літературні читання  "Мов фенікс,з попелу воскресне слово" . Учасники читали твори І.П.Котляревського по черзі, співпереживали з героями, глибоко та емоційно сприймали твори та роздумували про прочитане.

Комишуватська сільська бібліотека долучилася до участі в обласній акції « Мов фенікс , з попелу воскресло слово… » і провела декілька заходів.

Літературна година «  Батько» нової української літератури » , на яку були запрошені учні 9 класу. Бібліотекар розповіла про цікаві й маловідомі факти з життя письменника , здійснили віртуальну екскурсію в музей-садибу Івана Котляревського « З одвічністю на ти ». Привернула увагу підростаючого покоління виставка однієї книги «Енеїда» - перша ластівка українського національного відродження » ( Сергій Єфрємов ).

Три твори Івана Котляревського, як три віхи « Енеїда », « Наталка Полтавка », «Москаль-чарівник » - це ціла імперія з своїм державо устроєм, побутом, домостроєм, міфами, легендами, моральним кредо… Ці твори були написані живою усною мовою українського народу. Тому і не дивно, що активні учасники гуртка « Юні мовознавці » захопилися відтворенням цих образів.Учні Комишуватської школи відвідали фотогалерею портретів Івана Котляревського.

Та провели флешмоб " Безсмертна Енеїда ".


Глодоська сільська бібліотека №1 також взяла активну участь у проведенні Акції. Бібліотекар Булига Н.І., для читачів-юнацтва підготувала справжню мандрівку життям видатного українського письменника І. Котляревського. Діти дізналися як козаки-запорожці запропонували йому посаду кошового; як завдяки М.Порпурі (конотопському шляхтичеві) Котляревський змушений був видати поему в авторському оригіналі;  чому так і не одружився І.Котляревський . Захопливою була і вікторина до твору "Наталка-Полтавка". Діти приймали активну участь у її проведенні. Довелося пригадати скільки пісень в сюжеті п’єси, і її тему і її героїв. А ще охарактеризувати їх…роботи багато, та було цікаво!


 

              Загалом обласна акція "Мов фенікс,з попелу воскресне слово"  пройшла цікаво та змістовно. Всі проведені заходи посприяли зацікавленню учнів читанням, бережливому ставленню до книги, розкрили їх вподобання та таланти. Головне, що всі себе відчували бажаними гостями в осередку широкого та радісного спілкування.

 

    День Героїв України

     23 травня 2019 року в Рівнянській бібліотеці для дорослих було проведено годину вшанування героїв України. На заході були присутні учні старших класів ЗОШ№5.
      Бібліотекар Козуля О.О. ознайомила з історією свята, зробила огляд книжкової виставки «Лише сильним дано право на безсмертя».  На виставці представлені матеріали  про героїв України   усіх часів, починаючи з козаччини і до війни в АТО.
     Розповіла про  героїв Великої Вітчизняної війни, земляків-афганців та учасників  війни на Донбасі.
     Закликала знати та пам’ятати своїх героїв, що віддали життя за 
мир і незалежність нашої держави. https://io.ua/41147794   https://io.ua/41147795   https://io.ua/41147796

 

     У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець  ледь-ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя  - Свято Матері.
   Берегинею кожного роду, кожної сім’ї є мудра Жінка – матір. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна !
З нагоди святкування цього теплого свята, в  Диминській сільській бібліотеці оформлена тематична поличка: "Материинська любов,як весна зігріває". В бібліотеку завітали діти зі своїми матусями та бабусями, діти від усієї душі вітали дорогих жінок з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей, ваші нескінчені турботи, терпіння, любов і відданість! https://io.ua/41043181

       З метою вшанування мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас вічної скорботи за тими, хто віддав своє життя за свободу Вітчизни і сільських бібліотеках району було проведено ряд заходів.

До Дня Перемоги та Дня пам`яті та примирення в Приютівській бібліотеці було оформлено книжкову виставку під назвою "Подвигу й мужності пам'ять і честь", а також було оформлено інформаційну сторінку для молодших читачів  "Діти і війна", з яких читачі бібліотеки мали можливість познайомитися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізнатися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів.

9 травня було проведено мітинг та покладання квітів біля пам`ятника Скорботної матері в с. Приют та Братської могили в с. Вюнки.

9 травня у селі Іванівка біля пам’ятника воїнам землякам відбувся мітинг-вшанування пам’яті загиблих односельців та воїнів – визволителів. Після мітингу в Іванівському СБК для громади села проведено святковий концерт. 

В Диминській сільській бібліотеці оформлена к/в "Уклін живим-загиблим слава" . Читачі мали змогу ознайомитися з художніми творами на військову тематику.

Бібліотекарями Рівнянської сільської бібліотеки для дітей, в приміщенні Краєзнавчого музею, проведено годину-вшанування " Нам 41-й не забути, нам 45-й – славити в віках ".  Бібліотекар розповіла про тривалий і тяжкий шлях українського народу до перемоги над гітлерівською Німеччиною. Також мова йшла про те, що у страхітливому вогнищі війни народилися мільйони героїв, чиї подвиги стали легендою і вічно житимуть у віках, викликатимуть захоплення і велику шану всіх наступних поколінь вільних і чесних людей світу. Ці люди пожертвували своїм життям заради життя на землі, заради миру. На закінчення заходу бібліотекар зробила огляд літератури "Війна у серці, в пам’яті, в книжках".

9 травня в селі Кропивницьке , біля пам'ятника невідомому солдату , відбувся мітинг, присвячений 74- річниці Великої перемоги над фашизмом. Відкрила мітинг сільський голова Лубенець М.В. В своїй промові вона привітала усіх присутніх з цим світлим святом, побажала здоров'я, миру, добробуту, терпіння та взаємоповаги в цей не простий для країни час. Також хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих воїнів.  Колектив художньої самодіяльності сільського клубу, учні Кропивницької ЗШ та вихованці ДНЗ N 1 , влаштували невеликий концерт. По закінченню концерту, за сприяння сільського голови та спонсорської допомоги депутата районної ради, директора " ТОВ" Молода Гвардія" Черкаса А.І. було запропоновано всім бажаючим частування солдатською кашею. https://io.ua/41027165  https://io.ua/41027166  

https://io.ua/41027167  https://io.ua/41027168  https://io.ua/41027169  https://io.ua/41027170  

https://io.ua/41027171  https://io.ua/41027172  https://io.ua/41027173

 


       26 квітня! В пам'яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам'яті - неможливо. Чи доводилося вам бачити землю, на якій ніхто не живе? Хоч ще квітують і родять сади, ніхто не споживає тих гірких плодів, не йде до лісу за цілющими дарами. Це - земля Чорнобиля, це чорнобильскі стежки, зарослі травами, якими рідко коли ступає нога людини.

 Чорнобиль...Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок,розорених гнізд, здичавілих звірів. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.    

         Так 26 квітня в Кропивницькій сільській бібліотеці№2 проведено годину пам'яті "Чорнобиль...Чорний біль нашої землі" присвячений трагедіі на Чорнобильській АЕС. На заход були запрошені ліквідатори ЧАЕС  які проживають на території сільської ради. Учні  Кропивницької ЗШ розповіли вірші,  ознайомилися з викладкою літератури в бібліотеці "На чорнобиль журавлі летіли" увіковінчили пам'ять померлих хвилиною мовчання .                           Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам'яті. Ще довгоми будемо відчувати на  собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзони, які лунатимуть за тими, кого вже немає.

В Диминській сільській бібліотеці підготовлено "Стежками Чорнобильського лиха" .Час не загоїв Чорнобильських ран,не стер у пам'яті  важкі й героїчні події. Тієї квітучої весни односельці:Ткаченко В. Муха Ю.М, Погорілий М.М,Погорєлий П.М,Малик В.А, відправились на зустріч невідомій небезпеці, де виявили високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг завжди залишиться в нашій пам'яті,в пам'яті українського народу. За ініціативи сільської голови Криж С.Є. виділено подяки, які бібліотекар з учнями 9класу героям.

В Приютівській бібліотеці було проведено годину пам`яті "Чорнобиль не має минулого часу", під час якої присутні дізналися про вибух, який створив катастрофу глобальних масштабів та до яких наслідків для усього живого це призвело. Школярі ознайомилися з творами письменників, що присвячені темі Чорнобильської трагедії, ділилися враженнями про почуте та ознайомилися з літературою книжкової виставки "Чорнобиль – чорний біль душевний і тілесний", яка була доповнена виставкою дитячих малюнків "Чорнобиль – загублений світ". Присутні дізналися більше про цю подію, переглянувши відеофільм "Чорнобильська катастрофа – причини та наслідки трагедії".

https://io.ua/40981670  https://io.ua/40981671  https://io.ua/40981672


    Весна дарує нам світле, величне свято Великдень. В цей день, здається, навіть природа радіє та славить Ісуса Христа і пташки веселіше щебечуть. А душа наповнюється радістю та святістю. Напередодні цього великого свята Кропивницька сільська бібліотека N 1 провила святкову годину з учнями 4 класу Кропивницької ЗШ. Бібліотекар Коваленко О.А. разом з класним керівником Стеценко Ю. Г. нагадали діткам, що означає це свято та про його традиції. Учні з задоволенням слухали та розфарбували шаблони великодніх яєць. https://io.ua/40944757  https://io.ua/40944758

 З метою залучення дітей до книги і бібліотеки, привернення уваги громадськості, фахівців, батьків до промоції читання з 19 березня по 02 квітня  2019 року в сільських бібліотеках району проведено низку заходів в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання .

  Для користувачів сільських бібліотек організовано мовознавчі свята, інтелектуальні турніри, літературні вікторини, бібліографічні огляди  "Літні промінці на книжковій полиці", "Щоб книга довше жила", "Дружба з книгою – це Свято", "Книги запрошують у подорож", "Запрошує королева Казка", "Книги різні, книги дивні, відкривають шлях до мрії", "Дивовижний світ казки", "Книга творить людину", "Хай бринить веселий сміх на щорічнім святі книг", "По мапі за героями книг", "Чи є майбутнє у книг?", "Гостини в народної казки", "Веселка дитячих творів", "Добридень, книжкова країна", "Хай бринить веселий сміх на щорічнім святі книг", "Увесь світ на сторінках книг", "Літературний калейдоскоп", "Жменя сміху дітям на потіху", "Без книги не цікаво жити", "Чи вміють дружити герої книжок", "Мандрівка чарівною країною книг", "Казки мого дитинства", "Лідер читання", та інші.

             Тиждень дитячого читання. Він завжди прикрашений дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами.

У Приютівській бібліотеці відбулися  заходи, спрямованні на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань, прищеплювання дітям самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховання любові та поваги до книги: Літературний конкурс "Почитаємо, пограємо, загадки відгадаємо" та літературна гра "Книги запрошують у подорож" та голосні читання.

     Діти залюбки занурилися в казково-книжкову країну, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питання, пригадали прочитані книги та розширили свій світогляд, отримали частинку любові і тепла

Наймолодшим читачам бібліотекар розповіла про історію появи та розвитку книги.

     Не залишила байдужим жодного читача книжкова виставка "Книга – добрий, мудрий друг".

      Цей тиждень був цікавим, він приніс дітям багато позитивних вражень та додав знань.

         В Рівнянській бібліотеці для дітей було проведено літературну подорож "Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі", та                                       ігрове шоу "Літературний розумник". Діти брали участь у різноманітних  конкурсах: "Хто більше" (назвати якнайбільше прислів’їв та приказок про книгу), "Книги – назви імен" (дівчатка називали книги, які мають жіночі імена, а хлопчики – чоловічі), "Впізнай, з якої книги предмет" (наприклад: шоколадний батончик – Чарлі та шоколадна фабрика Р.Далл), "Чи уважний ти читач?" (діти називали казку, в назві якої є число), змагалися взявши участь у вікторині "Книга – твій друг".

               У Захарівській сільській бібліотеці до тижня дитячого читання проведено день книжок-ювілярів "Усе минуще, тільки книги вічні" . Створено книжкову полицю "Книги- ювіляри 2019 року" де всі могли ознайомитися з книгами, які в цьому році відзначають ювілей з дня виходу в світ. Діти 4-5 кл приймали участь у  вікторині "Хто багато читає , той  відгадає", перевіряли , як уважно діти читають книжки "Здогадайся з якої казки?", розгадували вікторину"Крилаті вислови про книгу"

В Комишуватській с/б тиждень дитячого читання був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, познайомив з неосяжним всесвітом цікавих і мудрих книг . Протягом тижня проводилися різноманітні заходи: екскурс в історію рідного краю для підлітків "17 березня – визволення Новоукраїнщини від німецько-фашистських загарбників", літературно-читацький марафон "Україна  за мир", читацька селфі-акція "Посміхніться! Ви в бібліотеці", зустріч з улюбленими періодичними виданнями "Дитяча преса на всі інтереси", конкурс "Кращий читач року" .

Книжкові відкриття, зустрічі з новими книгами які весело і цікаво читати…таким був цьогорічний тиждень дитячого читання у  Кропивницькій с/б №2. На літературну годину "Книги – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак" завітали учні Кропивницької ЗШ. Дітки переглянули презентацію, взяли активну участь у вікторині та показали добрі знання українських народних і літературних казок. Наприкінці заходу діти з задоволенням познайомилися з виданнями, що були представлені на книжковій виставці "Українській дитині – українську книгу".

У Петрівській с/б для дітей 6-8 класів проведено годину цікавої інформації "Відкриваймо книгу разом".

А бібліотекарем Новомиколаївської с/б був проведений справжній   дитячий  віршоград  "Книга для людини,як сонце для життя". В бібліотеці проводилися читка улюблених віршів обговорення книг, які прочитали діти останнім часом, які головні герої  їм найбільше сподобались, які  позитивні та негативні сторони мали їхні улюблені персонажі, чим запам’ятався головний герой і чи готові вони наслідувати   його вчинки.

                Загалом тиждень дитячого читання пройшов цікаво та змістовно. Всі проведені заходи посприяли зацікавленню учнів читанням, бережливому ставленню до книги, розкрили вподобання та таланти дітвори. Тиждень читання активізував роботу бібліотек та підкреслив її основну виховну функцію. Головне, що всі себе відчували бажаними гостями в осередку широкого та радісного спілкування.

     

         27  березня 2019  року у Краєзнавчому  музеї району   відбувся 2-й етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання Книгоманія –2019. У  цікаві  та  пізнавальні книжкові  мандри вирушили семикласники – переможці  І етапу конкурсу серед сільських  бібліотек  району : Глодоська с/б №1  -  Семківа  Ольга, Глодоська  с/б  №2 -  Михайлова Анастасія, Комишуватська с/б - Петровська Надія, Новомиколаївська с/б - Вознюк Роман, Рівнянська с/б для   дітей  - Артемчук  Уляна, Рівнянська  с/б  №2 – Голиш Єлизавета.

Діти демонстрували свій творчий підхід до презентації улюбленої книги. Учасники конкурсу емоційно ділилися враженнями про твір та літературного героя, ба навіть демонстрували власні творчі доробки – показували малюнки та ілюстрації до творів у своїх читацьких щоденниках. Виступи конкурсантів оцінювалися за різними критеріями. Основним серед них було вміння творчо, креативно розповісти про свою улюблену книгу, поділитися враженнями від прочитаного та відповісти на деякі запитання. Конкурсанти передавали членам журі для оцінювання власноруч заповнені читацькі щоденники і розповідали про свою улюблену книжку, проявляючи вміння аналізувати її. А от учасниця Комишуватської  с/б -  Петровська  Надія, яка продемонструвала пост у соціальній  мережі Фейсбук, де долучилася до "Таємного товариства КНИГОМАНІВ" – отримала  додаткові бали , які зробили її на крок ближчою до перемоги.

         В процесі підбиття підсумків результатів конкурсу, журі одноголосно вирішили, що "Суперчитачем" ІІ етапу Всеукраїнського  конкурсу "Книгоманія   -2019" стане Петровська Надія. Учасники  конкурсу   нагородженні сертифікатами, а переможець - дипломом.  На переможця   чекає  змагання в обласному ІІІ етапі  конкурсу "Книгоманія -2019"  в м.Кропивницькому , який  відбудеться 25 квітня 2019 року в обласній бібліотеці  для  дітей ім. Т.Г.Шевченка.  Тож  бажаємо  Надії   успіхів! https://io.ua/40779822  https://io.ua/40779823


В Рівнянській сільській бібліотеці для дітей, для учнів  7-9 класів було проведено експрес-подорож «Сучасні письменники - дітям».

     Під час подорожі діти познайомилися з творчістю таких сучасних письменників, як Сашко Дерманський, Володимир Рутківський, Іван Андрусяк, Сергій Гридін, Андрій Кокотюха, Любко Дереш, Олесь Ільченко, Лариса Денисенко.   Діти поділилися своїми враженнями від прочитаних книг.
Бібліотекар зробила огляд літератури «Сучасна література для дітей». https://io.ua/40776789

https://io.ua/40776790


   15 березня 2019 року в рамках районного огляду-конкурсу аматорського мистецтва  продовжили  естафету культури "Від села до села" аматори Фурманівського сільського клубу (завідуюча Євгенія Логош, культорганізатор Марина Усова).  Демонструючи свої таланти на сільській сцені,  клубний заклад в котрий раз доводить – українська земля має особливу культуру і її багатство стилів  та жанрів ні з чим не порівняти.

 

      14 березня 2019 року на сцені Рівнянського сільського Будинку культури (директор Олександр Гаршанов, художній керівник Тетяна Гаршанова) була представлена звітна творча програма аматорських колективів клубного закладу, яка проходила в рамках естафети культури "Від села до села". Високий рівень виконавської майстерності та сценічної культури продемонстрували народний аматорський хоровий колектив "Веселка" (керівник Олександр Міркунов), народний аматорський театральний колектив (керівник Олександр Ніколаєнко), народний аматорський театр малих форм (керівник Тетяна Гаршанова), хореографічний колектив "Веселка" (керівник Олена Зазимко), дитячий вокальний ансамбль "Первоцвіт" (керівник Іван Зазимко), клуб народної української  пісні "Розрада" (керівник Ольга Лубенець). Програми виступів були цікавими, насиченими, різножанровими. Колективи клубного закладу яскраво продемонстрували пісенні традиції народу, невмирущі звичаї хореографічного та театрального мистецтва, як основне підґрунтя для виховання молодого покоління.  

 

   З нагоди 75  річниці визволення села Рівне , бібліотекарями  Рівнянської с/б для дітей проведено урок мужності для учнів 7 класу "В боях за Рівне".  Бібліотекар розповіла дітям як і ким 75 років тому було визволено рідне  степове село від німецько – фашистських загарбників, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у ті тяжкі роки та поклали квіти до Братської могили. Вічна пам’ять героям!

     З нагоди відзначення Дня визволення, 13 березня 2019 року, в Захарівській сільській бібліотеці,  проведено годину пам’яті  "Пам'ять про Вас в нашім серці жива". В бібліотеці експонувалася книжкова виставка "Війна – немає  страшнішого слова" на якій пропонувалися книги воєнної тематики. Діти зачитали вірші присвяченні визволенню, подвигу, перемозі над страшним ворогом. Вшанували подвиг солдатів хвилиною мовчання.
Ми памятаємо про тих хто не вернувся з битви,
 Ми думаєм про тих, хто серед нас живий…..
   До дня визволення с.Димине від фашистської окупації, з метою вшанування пам*яті загиблим у Другій світовій війні, сільський бібліотекар разом з директором СБК , за участі сільського голови та жителів села провели мітинг "Звільнившись від нацистської навали,розквітло наше село назавжди".

       В історії кожного народу є імена, з якими пов*язана їх слава,велиич і національна гордість.Саме таким і є для України ім*я безсмертного Кобзаря-Т.Г.Шевченка. Саме до його дня народження в Диминській с/б відбулися голосні читання,та підготовлено книжкову виставку :"Ми тебе не забули Тарасе" з учнями 4-7кл. https://io.ua/40689991  https://io.ua/40689992

        Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково. Великий Кобзар щовесни приходить до нас новим і неповторним.  Цілі покоління українців виховувалися на його творах. І сьогодні Шевченкова поезія продовжує надихати нас на нові звершення і перемоги.

        До 205- річчя від дня народження Тараса Григоровича  Комишуватська сільська бібліотека разом з шкільною організували Шевченківський тиждень.

       З малих літ ми вбираємо в душу полум’яні пророчі рядки. Тарас незримо присутній у нашому житті, він до нас звертається своїми безсмертними думами.

     «Символ України » під такою назвою організовано книжкову виставку.

           На відкриття тижня був запрошений Сільський голова Микола Євгенович Дащук, який своїм прикладом показав значимість Генія в житті кожної людини, прочитавши безліч поезій напам’ять.

        Протягом тижня в бібліотеці відбулося :

Конкурс ораторів «Якби ти нас , Тарасе чув…» в якому перемогли :

Петровська Н., Андрущенко В., Старіков В., Шатненко В., Піх Д., Барбарук А., Гаращенко В., Годлевська В., Гирич Д., Полянська А….

       Створено колаж «Пишаємось славою твоєю, Тарасе!»

      Вікторина, відгадування загадок, конкурс малюнків «Твори Шевченка очима дітей » ( учні 1 – 4 класів )

       Перегляд фільму « Наймичка » Т. Г. Шевченка у шкільному бібліотечному відеосалоні, віртуальна екскурсія на Чернечу гору…

      Театралізована вистава «Тарасовими шляхами », яку підготували учні 6 та7 класів під керівництвом  вчителя-філолога Бурбан В. М.  https://io.ua/40689821  https://io.ua/40689822  https://io.ua/40689823

 

       До дня 8 березня в сільському клубі, за участі  Кропивницької бібліотеки N1 , відбулося фольклорне свято : " Хай у серці весна розквітає". Де присутні мали змогу подивитися чудовий концерт художньої самодіяльності клубу. А жіноча половина глядачів прийняти найщиріші побажання з нагоди свята. https://io.ua/40689815  

      Цього року березень несе нам величну дату, 205 років від Дня народження Т. Г. Шевченка. Великий син України, патріот, народний співець відомий кожному українцю з самого дитинства. Тому, Кропивницька сільська бібліотека N 1 долучилася до проведення святкової зустрічі з найменшими читачами з ДНЗ N 1. Бібліотекар Коваленко О. А. та вихователь Чорноморець М. М. відкрили вихованцям величну постать Шевченка. Донесли до дітей хто такий Тарас Григорович і чому кожен Українець, навіть такий маленький , як вони повинен знати Великого Кобзаря.
      Також в бібліотеці представлена книжкова виставка на тему: " Невичерпна  криниця великого життя". https://io.ua/40651535  https://io.ua/40651536  https://io.ua/40651537

        03 березня 2019 року на районній сцені Центрального Палацу культури "Ювілейний" естафету культури "Від села до села" продовжили аматорські колективи Диминського СБК (директор Наталія Любенко), Семенастівського СБК (директор Юрій Петрик, художній керівник Володимир Фулга).

Високий професійний рівень виступу народного аматорського фольклорного ансамблю "Чиста криниця"  Новоукраїнського комунального будинку культури №1 (директор Ольга Бойко, керівник колективу Галина Ковалик, акомпаніатор Віктор Захаров) не залишив байдужим жодного глядача. Яскраве дійство надовго запам’ятається і учасникам, і слухачам. Естафета культури "Від села до села" в котрий раз доводить, що в районі панує дух справжнього мистецького змагання, любові до рідного краю.

 

 

         Кропивницька сільська бібліотека№1 долучилась до проведення святкової години в Кропивницькій ЗОШ, присвяченій міжнародному Дню рідної мови, де для старшокласників влаштували змагання між хлопцями та дівчатами  на краще знання української мови. Діти з гумором та дотепністю показали високий рівень знань. І як буває зазвичай, перемогла дружба. Також була представлена тематична полиця "Мово моя, солов'їна". https://io.ua/40627435  https://io.ua/40627436 

 

         24 лютого 2019 року з метою розвитку і популяризації аматорського мистецтва, виявлення народних талантів в приміщенні Центрального Палацу культури "Ювілейний" продовжила свою ходу естафета культури "Від села до села", яка проходить в рамках творчих звітів аматорських колективів клубних закладів Новоукраїнського району. Цього дня творчі колективи та окремі виконавці Іванівського СБК (директор Олена Артеменко, художній керівник Оксана Гриценко), Комишуватського СБК (директор Віктор Усов, художній керівник Марина Усова), Кропивницький СБК (директор Лариса Урба, художній керівник Ігор Урба), Козаковобалківський с/к (завідуюча Лариса Пастушина), Кропивницький с/к (завідуюча Марія Азза)  продемонстрували свої яскраві вокальні, хореографічні та акторські здібності, справили приємне враження  на глядачів. Справжньою щирою вдячністю для всіх виконавців були оплески  всіх присутніх в залі.

 

        Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях. Саме мова формує свідомість, творить людину, культуру, історію.

        З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови бібліотекарем Диминської сільської бібліотеки , для учнів 3-4 класів Диминської ЗШ , було проведено День рідної мови "Дзвенить струмочком рідна мова".

 

 

  Літературно – музична година «Земля моя – Земля моїх батьків»

        Немає в житті нічого святішого та близького , чим земля батьків – вона найбільша відрада для душі. Батьківська земля – тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут народилися ми. І де б ми не були, і куди б нас не закинуло життя, скрізь відчуваємо  поклик рідної землі, хвилюємося до сліз, зачувши рідне слово.

            19 лютого 2019 року у Захарівській сільській бібліотеці  відбулася презентація поетичної збірки віршів письменника – земляка Недбайла Володимира Дмитровича

«Сила моєї творчості – бажання жити» - літературно – музична година під назвою «Земля моя – земля моїх батьків». На якій експонувалася виставка з макетами селянського побуту :  українська хатина, криниця - журавель, тин, українська вишивка й рушники, та поетична збірка  «Сила моєї творчості – бажання жити».

Захід був проведений на основі віршів Володимира Дмитровича ,  звучали українські пісні.Так склалася доля,  що Володимир Дмитрович з 1982 року проживає у Харківській області,було всього на життєвій дорозі,але  смак холодної води  з криниці дитинства, хліба печеного маминими руками, вишитих рушників і срочокнезабудеться та ніколи незітреться з пам’яті . Ікриницябілябатьківськоїхати, стежка протоптана матусиними ногами до цієїкриниці, весь час нагадуєВолодимируДмитровичусвоєкоріння, кличе і ведезновуйого на рідну землю, до своїхземляків, в своєрідне село.

Збірка  сповнена тремтливими спогадами і переживаннями про минуле.

     На літературно- музичній годині була присутня почесна гостя – сестра Володимира Дмитровича ,Почесенко Тетяна Дмитрівна, яка подарувала  сільській бібліотеці від родини  збірку книг.

     По завершені заходу ми чули слова подяки за подаровану мандрівку на батьківську землю. Адже майже кожен із присутніх мимоволі згадував свою «малу» Батьківщину,

тата і маму, батьківську хату, родину…. І час від часу ми помічали задумливу посмішку та проникливу сльозу. https://io.ua/40608026  https://io.ua/40608027  https://io.ua/40608028  https://io.ua/40608029

Слухаючи вірші Недбайла Володимира Дмитровича, ще більше розуміємо і відчуваємо красу і неповторність  батьківської рідної землі.

Бібліотекар Захарівської сільської бібліотеки : Тетяна Чорнобривець

 

         5 років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності.
        У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

         У лютому вся країна схиляє голову перед героями Небесної сотні. Читачі бібліотеки не забувають про  Героїв Небесної Сотні й щороку відзначають цей пам’ятний день.

… і мовчки сотня непокорених героїв

відходила у чисті небеса,

і погляди знесилених мільйонів

дивилась вслід братам, батькам, синам…  https://io.ua/40622741  https://io.ua/40622742  

До уваги читачів в бібліотеці представлено виставку- пам’ять "Небесній Сотні – шана і молитви"


     17 лютого 2019 року на сцені центрального Палацу культури "Ювілейний" розпочала ходу естафета культури "Від села до села" в рамках творчих звітів аматорських колективів клубних закладів району. Творчий доробок представили аматори Малопомічнянського СБК (директор Ірина Шаповал, художній керівник Ганна Матейко), Веселокутського с/к (завідуючий Іван Поченков), Петрівського с/к (завідуюча Олеся Геніх). Всі учасники продемонстрували на районній сцені виконавську майстерність, любов до української пісні, танцю, художнього слова та запалили своїм творчим завзяттям всіх присутніх в глядацькому залі.

       Комишуватська сільська бібліотека разом зі шкільною,  провела Годину Соборності "Нам берегти тебе, Соборну і Єдину" ( 100 років Злуки ) для учнів та вчителів 1 – 11 класів.

       Присутні полинули в історію, щоб відновити події 100-річної давнини : переглянули відеоролик про грудень 1918, та 22 січня 1919 року коли на Софіївській площі у Києві урочисто проголосили "Акт Злуки"; читали поетичні рядки, які оспівують нашу силу в єдності українських земель, у згуртованості всіх, хто тут живе ; діти представили свої щиро намальовані малюнки в яких зображено мир , єдину родину в єдиній країні ; бібліотекар провела огляд книжкової виставки  "В єдності – наша сила" ; всі присутні, взявшись за руки утворили символічний "живий ланцюг" і заспівали  Гімн України .

https://io.ua/40498794  https://io.ua/40498795  https://io.ua/40498796  https://io.ua/40498797

 

Найромантичніше свято року - День Святого Валентина

       Кохання – найзагадковіше з усіх почуттів. Людині не вистачило б цілого життя, щоб прочитати все, що написано про нього. Існує багато чарівних легенд, обрядів заснованих на цьому прекрасному почутті.

       Найромантичніше свято року – День Святого Валентина.

       Завітав Святий Валентин і до читачів Комишуватської бібліотеки . Їх зустріла романтична книжкова виставка « Кохання – то вічна людська краса ».

       Закохані живуть на сторінках книжок, які всі із задоволенням читають, дізнаються про їхні неймовірні історії кохання. Саме такі твори представленні на виставці.

А ще , для школярів Комишуватської ЗШ , бібліотекар влаштувала справжнє свято кохання.

Свято розпочалося конкурсом « Запитуємо – відповідаєте », а далі :

умілі ручки, політ кохання, модельєри, у тісноті, найсмачніше свято, на уважність, « скульптура любові », танок із сердечками…

           Це свято-гра розвинуло творчу активність учнів, мову, мислення, пам’ять, комунікабельність, увагу ; розширило світогляд дітей ; виховало почуття товариськості, взаємопідтримки, взаємовиручки та доброзичливості. https://io.ua/40622726p  https://io.ua/40622727p

 

    Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначаємо День Святого Миколая. З давніх часів цей День святкувався весело. На "Бібліотечні сутінки" до Комишуватської сільської бібліотеки завітали учні 6 та 7 класів. Квест-гра "Запалюємо зорі" пройшла весело та змістовно у атмосфері добра і дружби. Діти зарядилися позитивною енергією, отримали солодощі від Святого Миколая.

Ой, хто, хто Миколая любить

Ой, хто, хто Миколаю служить

Тому святий Миколай

На всякий час помагай

Миколай.

В святковий день Святителя Миколая Кропивницька сільська бібліотека №1  долучилась до проведення свята в ДНЗ N1. Свято відбулося в стилі "Піжамної вечірки", на якому діти танцювали, розказували вірші, грали у веселі ігри, та разом із Святим Миколаєм водили хороводи. А Святий Миколай одарив малечу подарунками. https://io.ua/40281971  https://io.ua/40281972

 

Страшна правда голодомору...

      Саме на передзим'я 1932 року стратегами Кремля було визначено найбільш масований за масштабами і найкривавіший за наслідками, великий сталінський удар по українському селянству. Менше року лютувало по Україні винищувальне голодоморне цунамі. У поспіхом виритих братських могилах опинилися мільйони українських хліборобів і хліборобських дітей. Нищення голодом годувальника держави - що може бути аморальнішим і цинічнішим. Але такою була заздалегідь визначена державна політика: нищився український дух, нищилася воля до самостійності, нищився хліборобський рід - голодом нищили всю Україну. Було заборонено навіть пам'ять про всеукраїнську трагедію. Але світ знав, український люд пам'ятав, лиш поминав убієних голодом мовчки.

        До 85 річниці Дня пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій , сільських бібліотеках району розгорнуто книжкові виставки, проведено години скорботи, години пам'яті, вечори пам'яті, години реквієм "Голодомор 1932-1933 років", "Свічка плакала в скорботі", "Засвіти свічку", "Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни", ""Дзвони 33 го", "І пам'яті свічка не згасне", "В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини", "Гтлод 33 го – біль душі і пам'ять серця", "Український народ : випробування голодом", "Важкі роки"Голодомор на Україні", "Три колоски закуті дротом", "Скорботний 33й", "Голгофа голодної смерті", "Колосок пам'яті", "Великий голод на Україні", "Українці  у пеклі Голодомору", "Страшна правда Голодлмору", ""Свічка плакала в скорботі", ""Україна пам’ятає ! Світ визнає!", "Голодомор – символ вічної скорботи", "Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав", "Голодомор мовою документів", "Голодомор . Дзвони скорботи".

    В Рівнянській сільській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку, присвячену жертвам голодомору "Чорний птах гіркої пам’яті", де користувачі мають змогу ознайомитися з літературою  тих страшних років та прочитати спогади очевидців штучного голоду.   Метою виставки було донести до користувача правду про цю страшну трагедію, щоб слова глибокої скорботи не лише дійшли до свідомості кожного, а й увійшли у його серце.

    Завідуюча, Козуля О.О. провела огляд виставки для читачів бібліотеки та взяла участь у проведенні в школі –інтернаті  Години – реквієму "Запали свічку" . На захід були запрошені працівники школи, сільської ради та Будинку культури, які теж взяли участь у заході.

В Кропивницькій сільській бібліотеці №2 проведено захід присвячений Дню пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років, який пройшов під гаслом " Гори, священа пам'яті лампадо...". Для читачів оформлена виставка - реквієм "Свіча скорботи". Разом з учнями Кропивницької школи вшанували пам'ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, дотримались традицій вшанування померлих і загиблих, виховали в учнів особисті риси громадянина України, патріота. https://io.ua/40014767   

https://io.ua/40014769  https://io.ua/40014770  https://io.ua/40014771  https://io.ua/40014772  

https://io.ua/40014773

 

     Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
     В сільських бібліотеках району створено інформаційні викладки матеріалів, тематичні полиці, книжкові виставки-пам′яті, постійно діючі стенди: "Мирне  небо  України - ціною  життя", "Події, що змінили долю  України", "Герої  нашого  часу", виставка –реквієм "Герої не вмирають",  в Рівнянській бібліотеці для  дітей  провели  годину  пам'яті  " Війна  пройшла  по їхніх  долях", в Диминській  бібліотеці  провели  годину  поезії " Українські  герої  -  символ гідності",   Захарівській  година гідності " Пам'ятаймо імена  героїв", в Іванівській експрес-повідомлення "Нові часи –нові  герої".
     В Рівнянській сільській бібліотеці для дітей, для учнів 7-8 класів школи-інтернату проведено урок-гідності "Від революції  Гідності -  до гідного життя". Бібліотекар розповіла про  ті  історичні події, які перевернули свідомість українців, про патріотизм нашого народу. Разом з дітьми, запаливши свічку пам'яті,  згадали Героїв Небесної Сотні та всіх воїнів , що загинули заради миру і злагоди країни.
  https://io.ua/39983506   https://io.ua/39983507
     Восени, коли все навкруги вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, ми відзначаємо День працівників сільського господарства. Це свято тих людей, які взяли на себе найважливішу  турботу, працювати на землі. Свято всіх, хто розумом і руками, серцем і душею, щодня долучається до важливих аграрних справ. Ось і цього року Кропивницька сільська бібліотека №1 приєдналась до проведення свята.
      16 листопада в сільському клубі відбувся музичний вечір: " Веселий ярмарок" на якому артисти художньої самодіяльності вітали всіх,  хто причетний до сільського господарства. Співали пісні, танцювали та показували веселі сценки. Лунали щирі слова привітання, тому що саме невтомні руки сільських трудівників є творцями народного добробуту України.
     У жовтні вся Україна відзначає велике державне свято – День захисника України та День українського козацтва. В бібліотечних закладах Новоукраїнського району до цих свят оформлено викладки-панорами виставки-огляди, виставки-позиції "Україно моя – ти колиска козацького роду",  "Відлуння козацької величі", "Козацтво в долі українського народу", "Із сивої пам'яті сміло йдуть козаки", "Козак – душа народу", "Козацтво у слові писемному", "Козацтво у слові писемному", "Козацькому роду – нема переводу", "Козаки – лицарі духу" та буде проведено наступні просвітницькі заходи: краєзнавча панорама "Цей день, як три в одному: День села, козацька слава і Покрова"; екскурс в минуле "Козацька героїка захисників України"; патріотичні години "Україна – козацька мати", "Сини Української землі"; літературно-історичний турнір "Мужність козацька, слава козацька жива"; народознавча бесіда "Покрова – оберіг козацтва"; історично-літературні перегони "І понесе лука козацьку славу"; подорож козацькими стежками "Козацька держава – наша гордість і слава; літературно-мистецька гра "Історія коріння українського козацтва".

      У Приютівській бібліотеці було проведено історично-пізнавальну годину "Історія коріння українського козацтва". Під час заходу діти з великим захопленням поринули в минуле – на Січ, на острів Хортицю та ознайомилися з життям українського козацтва. Бібліотекар ознайомила учасників заходу із книжковою виставкою "Ми – щит і меч твій Україно!", яка складалася з трьох розділів: "Тернисті шляхи історії", "Козацька душа України" та "Армія нашої держави". Потім було проведено конкурс "Козацькі розваги", під час якого хлопці проявили  кмітливість, спритність та винахідливість.

        А в Диминській сільській бібліотеці  відбувся урок мужності "Історії героїв АТО". Діти разом з бібліотекарем відвідали сім'ї учасників АТО (Науменко В.В., Колдараров А.С., Дудник В.О., Іванов М.О., Киблик Ю.А., Воронін В.М., Заболотній С.В., Погорілий В.О.), привітилали їх з днем захисника України, та вручили подарунки. Захід завершився покладанням квітів на могилу Сухіна В.В. , героя-земляка, який загинув 10.01 2018 року захищаючи нашу державу. https://io.ua/39466637  https://io.ua/39466638   

https://io.ua/39466639  https://io.ua/39466640  https://io.ua/39466641

 

 

"Збагатились знаннями та досвідом"

       З метою підвищення фахової кваліфікації керівників клубних закладів та обміну досвіду 10 жовтня 2018 року на базі Рівнянського сільського Будинку культури відбувся районний семінар клубних працівників, організований фахівцями  відділу культури і туризму районної державної адміністрації спільно з Рівнянською сільською радою. На семінарі були присутні  директори будинків культури, завідувачі клубів району. Тема семінару: «Організація роботи клубних закладів на сучасному етапі» є засобом впровадження інноваційних форм, нестандартних підходів до проведення заходів, методів роботи по відродженню національної культури.

       Відкрив семінар начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Анатолій Бондар, який  розповів про роботу сільських клубів, їх матеріально-технічний стан, наявні успіхи та творчі досягнення колективів, різноманітні напрацювання клубних закладів.

       Щиро вітав гостей на Рівнянській землі сільський голова Віктор Неділько, який ознайомив присутніх щодо активної співпраці з сільською радою клубних та бібліотечних закладів, наголосив, що сьогодні актуальними є  питання виявлення та підтримка талановитої та обдарованої сільської молоді, створення умов для творчого розвитку громади, організація змістовного дозвілля різних вікових груп населення, забезпечення молодими кадрами їх навчання.

       Методист з клубної справи відділу культури і туризму Наталія Добровольська відмітила, що сьогодення диктує нові умови функціонального призначення клубу та змістовності його роботи, зосередила увагу присутніх на формах, шляхах впровадження в практику інноваційних видів культурно-дозвіллєвої діяльності. У рамках семінару для клубних працівників були проведені вікторина "Загальні знання" та "Ділова гра", у яких учасники продемонстрували свої знання з культурно-освітньої роботи та метою яких було збагачення професійних та творчих знань, навиків працівників клубних закладів.

       Директор Рівнянського сільського Будинку культури Олександр Гаршанов поділився досвідом про відродження, збереження примноження національно-культурної спадщини на території, яку обслуговує клубний заклад. Під час розповіді на мультимедійному екрані були представлені фото, відео звіти народних свят, які проводилися клубним закладом, участь аматорських колективів клубного закладу у всеукраїнських, обласних, районних фестивалях, конкурсах, оглядах.

      Цікавою для учасників семінару була проведена відеопрезентація діяльності та творчих здобутків творчих колективів центрального Палацу культури «Ювілейний» підготовлена директором закладу Наталією Білокінь. 

Щирі оплески, гарні емоції та високу оцінку учасників семінару здобули виступи творчих колективів Рівнянського сільського Будинку культури.

По закінченні семінару, його учасники висловили щиру вдячність Недільку Віктору Сергійовичу – Рівнянському сільському голові,   Гаршанову Олександру Володимировичу – директору Рівнянського СБК, відділу культури і туризму районної державної адміністрації, всім працівникам галузі, причетним до проведення семінару. https://io.ua/39440522

 

         Бібліотеки були і залишаються символом культури суспільства. Сьогодні зростає престиж бібліотечної професії, як і вимоги до бібліотечних працівників, адже бібліотечна діяльність ускладнюється з кожним роком в зв"язку зтехнічним прогресом,  розширенням  інформаційого  простору.

         Невеликою частиною бібліотек України є книгозбірні нашого району. Це всього 22  бібліотеки в сільській місцевості.  Сільська книгозбірня покликана вирішити багато проблем у селі, стати територією духовності та знань, першим помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля населення. Основою для бібліотеки стає не просто видача книг, а робота з громадою, соціальна діяльність, надання консультацій, інформаційна допомога.

28 вересня 2018 року в приміщенні краєзнавчого музеюНовоукраїнського району відбулися урочистості  з нагоди Всеукраїнського  дня  Бібліотек.Свято  розпочали вітальними словами ведучі, Іванова Яна та Саманська Яна. Побажавши бібліотекарям нових ідей та професійного зростання , до  слова запросили  начальника  відділу культури та  туризму, заслуженого  працівника культури України АнатоліяБондаря, якийпривітав сільських бібліотекарів, нагородив грамотами та  подарункамикращих  бібліотекарів  сільських  бібліотек( Юр"єву І.І.,Савчук Л.В., Таран М.М., Мельник К.В.,Козулю О.О.,Чорнобривець Т.Б.,  Коваленко О.А.,Момонт Л.В., Лібу Л.Л.).

Святковий настрій бібліотекарям  подарували учасники художньої  самодіяльності  ЦПК "Ювілейний"   Наталія  Білуха, Олег Горбенко, Анатолій Телков, Олександр Кожухарь та одвічно сварливі баби Параска і Палажка  у виконанні Самарської Яни та Загорбенської Марини. 

 

 

     З нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського, в Комишуватській сільській бібліотеці, проведено літературну вітальню "Зустріч з великим педагогом". Діти ознайомилися з книжковою виставкою, переглянули презентацію підготовлену на честь мудрого учителя та взяли участь у вікторині. https://io.ua/39119761  https://io.ua/39119762

"Подих театральної осені"

       Щороку у найчарівнішу, наймальовничішу пору року золотої осені з різних куточків степової Новоукраїнщини збираються справжні поціновувачі театрального мистецтва, щоб долучитися до яскравої і знакової події в культурно-мистецькому житті нашого району.

       Тож цього року 19 вересня за підтримки районної державної адміністрації, відділу культури і туризму районної державної адміністрації, Диминської сільської ради на сцені Диминського сільського Будинку культури відбулося урочисте відкриття районного свята театрального мистецтва в рамках 48-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" за участю кращих самодіяльних театральних колективів району.

       Цього дня красивий, відремонтований сільський клубний заклад перетворився на справжній вулик, куди поспішали і діти, і люди поважного віку, в якому було гамірно і весело. На фасаді  сільського Будинку культури  гостинно зустрічали учасників театрального дійства Диминський сільський голова Світлана Євгеніївна Криж, директор  клубного закладу  Наталія  Любенко, бібліотекар Катерина Мельник.  Глядацька зала  захоплювала та дивувала присутніх своїм оформленням. На фоні краєзнавчого куточка, в якому розмістились вироби сільських майстрів декоративно-ужиткового мистецтва: вишиті рушники, картини, ікони, витинанки кожен бажаючий мав нагоду сфотографуватися.  

 Програма свята розпочалася урочистостями. Фестиваль відкрили начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Анатолій Бондар, директор центрального Палацу культури "Ювілейний" Наталія Білокінь, які щиро привітали громаду зі святом, побажали учасникам театрального свята подальших творчих успіхів,  натхнення, здійснення усіх добрих задумів та починань. Хлібом-сіллю, гарною піснею привітали гостей дійства і аматори клубного закладу.  

 За популяризацію аматорського театрального мистецтва, професійну майстерність, активну участь у художній самодіяльності району та з нагоди 48-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" були нагороджені: театральний колектив Диминського СБК (керівник Наталія Любенко), театральний колектив Іванівського СБК (керівник Олена Артеменко),  театральний колектив Кропивницького СБК (керівник Лариса Урба), театральний колектив Новоєгорівського СБК (керівник Наталія Кузьменко),  театральний колектив Кропивницького с/к (керівник Марія Азза), народний аматорський театральний колектив Рівнянського СБК (керівник заслужений працівник культури України Олександр Ніколаєнко), народний аматорський театральний колектив центрального Палацу культури "Ювілейний" (керівник Анатолій Телков).

За сумлінну працю, активну роль в житті місцевої громади, популяризацію українського мистецтва та з нагоди 48-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" оголошено Подяку Диминському сільському голові Світлані Криж.

Продовжили урочистості виступи театральних колективів, які презентували свої творчі доробки. Гучні оплески після кожного виступу театралів свідчили про те, що творча зустріч принесла неабияке задоволення як виступаючим так і глядачам.

 

 

       Одним із основних завдань бібліотек – є виконання Програми Міністерства юстиції України «Я маю право» та популяризація юридичної літератури серед різних верств населення . Надавати користувачам допомогу в доступі до джерел офіційної правової інформації шляхом використання правової бази даних «Законодавство України» через мережу Інтернет та забезпечувати прозорість рішень місцевої влади та самоврядування в рамках діяльності публічних центрів регіональної інформації.

       Нещодавно в Рівнянській сільській бібліотеці для дорослих, для користувачів юнацтва, було проведено тематичний перегляд  полички «Правова освіта і правова культура» і зокрема  розглянули такі питання:

-Що таке булінг?
-Якщо ви стали жертвою булінгу
-Якщо ви стали свідком булінгу
- Наслідки булінгу 

        В бібліотеці також є тека з матеріалами по правовій освіті «Бібліотека і правова освіта: час нових підходів» в якій  зберігаються і поповнюються матеріали Міністерства юстиції України та документи з періодичних видань.  https://io.ua/38942041 https://io.ua/38942042  https://io.ua/38942043

 

     Комишуватська сільська бібліотека долучилась до реалізії загальнонаціонального проекту "Я маю право". Оформлено книжкову виставку та проведено з користувачами інформаційну хвилину.

   З 01 серпня 2018 року В Іванівській сільській бібліотеці розгорнуто книжкову виставку по реалізації загальнонаціонального просвітницького проекту"Я маю право".

        18 липня 2018 року  в  методичному  центрі  відділу   культури відбувся  регіональний  етап   обласного  конкурсу з популяризації творчості М.Л. Кропивницького. Згідно  наказу департаменту  культури і туризму №62 від 03 квітня 2018  "Про проведення   обласного  конкурсу з популяризації творчості М.Кропивницького" та наказу начальника відділу культури і туризму №19 від 4 травня 2018 року "Про  проведення  районного  регіонального етапу  обласного  конкурсу з популяризації творчості М. Кропивницького"   в сільських бібліотеках  району протягом червня - липня  проходили   заходи з  метою  заохочення  до  читання та популяризації творчості класика  української літератури Марка Кропивницького.  На  конкурс  подали  матеріали  сільські  бібліотекарі у двох  номінаціях :

"Кращий  масовий  захід з популяризації  творчості М. Кропивницького"

Глодоська сільська бібліотека №1  (завідуюча  Булига Н.І.),

Глодоська сільська бібліотека №2 (бібліотекар  Ведмідь Л. В.),

Іванівська  сільська бібліотека  (завідуюча  Савчук Л.В.)

Кропивницька сільська бібліотека  №1 (бібліотекар  Коваленко О.А.)

Кропивницька сільська бібліотека  №2  (завідуюча Момонт Л.В.)

Приютівська  сільська бібліотека   (завідуюча Таран М.М.)

Рівнянська     сільська бібліотека      №2 (бібліотекар Ліба Л.Л.)

"Кращий  буктрейлер  за  драматичним  твором М.Кропивницького

Захарівська сільська бібліотека  (бібліотекар Чорноморець Т.Б.)

Комишуватська сільська бібліотека (завідуюча  Юр"єва І.І.)

Рівнянська  сільська білітека  для  дорослих (завідуюча О.О.)

Конкурсанти  презентували матеріали проведених заходів. Журі  підвело підсумки в номінації:"Кращий  масовий  захід з популяризації  творчості М. Кропивницького"  перемогу  здобула завідуюча Іванівської  сільської  бібліотеки Савчук Л.В., в номінації"Кращий  буктрейлер  за  драматичним  твором М.Кропивницького " завідуюча Комишуватською сільською  бібліотекою  Юр"єва І.І.

На заході були присутні  директор  комунального закладу "Обласнаої універсальної     наукової  бібліотеки ім. Д.І. Чижевського  Олена  Миколаївна  Гаращенко  та     методист Марія  Сергіївна   Охріменко , начальник відділу  культури  і туризму райдержадміністрації. https://io.ua/38436281  https://io.ua/38436282  

https://io.ua/38436282  https://io.ua/38436284  https://io.ua/38436285

 

       11 липня 2018 року в дитячій читальній залі Приютівської бібліотеки в рамках обласного конкурсу з популяризації творчості класика української літератури Марка Кропивницького «Читаємо Марка Кропивницького» відбувся літературний екскурс «Багатогранність та казковий аспект у творчості драматурга М. Кропивницького». Учасники заходу мали змогу  переглянути книжкову виставку «Марко Кропивницький – нетлінний талант Кіровоградщини».

         Завідуюча бібліотекою Таран М.М. та ведуча (завідуюча будинком культури) Андрейченко Т.А. ознайомили присутніх із біографією драматурга, звернувши увагу на театральну діяльність М.Л. Кропивницького, адже він є батьком українського театру і це визначення у повній мірі  віддзеркалює багатогранну натуру творця і людини. З ім`ям Кропивницького тісно пов’язані виникнення та розквіт українського професійного театру. Важко переоцінити його внесок у нашу культуру, бо саме йому належить стрижнева роль у створенні національної школи театрального мистецтва, у формуванні різнопланового та самобутнього українського репертуару. Досконало володіючи усіма театральними професіями митець творив на сцені правдиву картину життя – з радощами і печалями, пошуками істини та справедливості, сподіваннями та розчаруваннями.

         В його творчому доробку є також п’єси-казки для дітей, про що мало кому відомо. З однією з них були ознайомлені учасники заходу. Казкарка, роль якої виконувала вчитель  молодших класів Приютівської школи Томило Л.П., зачитала п’єсу-казку «Івасик-Телесик». Діти із великим захопленням слухали знайому казку у новому ракурсі. Лупу Ярослав, Гриб Святослав, Великосельська Світлана, Мкртчян Ашхен, Криворучко Інна, Таран Ярослав взяли активну участь в інсценізації уривку із п’єси-казки, проявляючи свої акторські здібності. 

         Незважаючи на літні канікули у цьому заході взяли участь 25 читачів. Захід був дуже цікавим та захоплюючим, відвідувачі Приютівської бібліотеки дізналися багато нового та цікавого про багатогранну творчість талановитого земляка М.Л. Кропивницького. https://io.ua/38415371   https://io.ua/38415372

https://io.ua/38415373  https://io.ua/38415374  https://io.ua/38415375  https://io.ua/38415376

 

 

Мітинг –реквієм до Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні.

Був літній день, червневий день погожий,

Був ясен світ, і мирний труд спокійний,

І от біда – нечувана, страшна,

Вірвався зойк розпачливий – війна.

     З цих слів розпочався мітинг-реквієм, присвячений Дню Скорботи, вшануванню пам’яті жертв війни в Україні та 77-ій річниці з початку Великої Вітчизняної війни, який відбувся 22 червня в селі Іванівка.

    Усе далі відходять сумнозвісні події Великої Вітчизняної війни. Ось уже 77 років пройшло від тієї страшної пам’ятної червневої пори, коли пролунали слова: війна, та в пам’яті людській вони залишаться назавжди. В червні ми вкотре повертаємось думками до подій, пережитих нашим народом у страшні дні початку війни.                                                                                                    

      Урочистим покладанням квітів і вінків до Вічного вогню та Меморіалу загиблим воїнам іванівці  віддали шану всім загиблим під час Великої Вітчизняної війни, всім тим, хто поклав на алтар перемоги свої життя та здоров’я Вічний вогонь, сірі постаті монумента, викарбувані імена нагадують нам про вічну пам’ять і вічну скорботу. В День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. І наш святий обов’язок сьогодні – зберегти мир, спокій і злагоду у суспільстві задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя йшов до Перемоги.

      Мітинг підготували та провели завідуюча сільською бібліотекою Людмила Савчук та працівники Іванівського СБК директор Олена Артеменко та художній керівник Оксана Гриценко. У мітингу прийняли активну участь Баришева Ірина,  Баришева Аріна, Артеменко Вікторія, Чабан Катерина. Слова подяки загиблим воїнам, та щирими побажаннями здоров’я, миру, добробуту та довголіття всім живим висловив сільський голова Петро Чуйко. Спогадами про початок війни поділилася дитина війни , жителька села Іванівка Олександра Постолатій. Вдячність людська безмежна, а пам'ять вічна про тих, хто власним життям здобував мир та свободу прийдешнім поколінням. Низький уклін їх святому подвигу, найвеличнішій справі життя, найбільшій самопожертві і найвищій перемозі!

https://io.ua/38333511  https://io.ua/38333512  https://io.ua/38333513  https://io.ua/38333514

https://io.ua/38333515  https://io.ua/38333516  https://io.ua/38333517 

 

 

      У перший день літа  у Приютівській сільській бібліотеці стало традицією відзначати  Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. От і цього року 1 червня було проведено розважально-ігровий захід під відкритим небом «Сяйте усмішки, сонцем зігріті! Миру і щастя – всім дітям на світі!»,  яке включало  в себе інтелектуально-розважальні конкурси та рухливі ігри.

      Завідуюча бібліотекою Таран Мирослава провела цікаву ігрову карусель на свіжому повітрі «Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі». Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки, розв’язували інтелектуальні задачі, демонстрували спритність у вправах з м’ячем. У приміщенні бібліотеки було представлено книжкову виставку-пораду  «Прочитай влітку». Діти з великим захопленням та задоволенням взяли участь у  заході, а переглянувши книги виставки  пообіцяли протягом літа якомога більше читати. https://io.ua/38255475  https://io.ua/38255474

 

      До Міжнародного дня захисту дітей, в Кропивницьку сільську бібліотеку №1 "У гості до журналів" , завітали учні 3 класу. Бібліотекар Коваленко О.А. здійснила для дітей огляд дитячих видань. Маленькі читачі з захопленням переглядали журнали , розглядаяючи картинки, зачитуючи віршики та смішинки. Також учні розфарбовували пташок з солоного тіста, зроблених напередодні, на святі присвяченому Тижню дитячого читання. Фарбували, юні художники з надхненням та фантазією, так , ніби кожна пташка вилетіла з чарівної казки.

          Згодом, до бібліотеки завітали наймолодші читачі, вихованці ДНЗ№1 "Ромашка". Бібліотекар Коваленко О.А. разом з вихователем Чорноморець М.М., провели в бібліотеці екскурсію. Дітлахи з цікавістю та захопленням слухали про чарівний світ бібліотеки, роздивлялися книжечки з казками та пригодами, ознайомлювались з яскравими дитячими журналами. Малеча з піднесений настроєм залишала бібліотеку, та з ще більшим бажанням навчитися читати, щоб самостійно поринати в казковий світ книги.

         В Рівнянській сільській бібліотеці для дітей традиційно відзначали  Міжнародний день захисту дітей. Сьогодні було проведено свято "Тут живе дитинство". На свято завітали діти табору відпочинку "Сонечко" із своїми вчителями. Діти дізнались коли був заснований цей день, з якою метою. Бібліотекар розповіла дітям про їх права. В ігровій формі на прикладі казок діти відповідали де були порушені права дитини. Згадали також, що поряд з правами є ще й обов`язки. Діти послухали оповідку Василя Сухомлинського "Який слід повинна залишити людина на землі?"
         Бібліотекар привітала дітей із святом і побажала, щоб вони в своєму житті якомога менше бачили несправедливості і їх права не порушувались. Закінчився захід конкурсом малюнку на асфальті "Я намалюю свою мрію". https://io.ua/38245011  https://io.ua/38245012  https://io.ua/38245013 

https://io.ua/38245014  https://io.ua/38245015  https://io.ua/38245016  https://io.ua/38245017  

 

 

 

 

День Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості Української Нації.
       Чимало літ минуло з часів Великої вітчизняної війни, але рани кровоточать і досі, зберігаючи подвиги батьків і дідів. Сьогодні на нашу рідну землю прийшло нове лихо -  біль утрат в зоні АТО.
            23 травня у Рівнянській бібліотеці для дорослих було проведено годину вшанування загиблого воїна в зоні АТО – Шверненка Є.В. На захід були запрошені учні старших класів СШ№2 в якій навчався Євген та СШ№7, а також мама Жені та учасник АТО, Ухов Ю.Г.
            27 травня, в день Святої Трійці, Євгену виповнилося б 28 років, та не судилося, він загинув не відзначивши своє 25-и річчя.
З промовою виступила вчитель Шуровець О.В. , яка розповіла біографію  Євгена, учні читали вірші присвячені герою. Під звуки Реквієму Моцарта, присутні вшанували героя хвилиною мовчання. Після заходу відвідали могилу солдата та поклали квіти.

           Живе в селі Рівне Новоукраїнського району творча, гарна, співуча, щира душею родина культпрацівників -  це директор сільського Будинку культури Олександр Володимирович та художній керівник Тетяна Анатоліївна Гаршанові. Їх об’єднує не тільки щире кохання, а й безмежна любов до музики і пісні. У пісні  вони знаходять  свої мрії, надії, сподівання  і діляться  нею з глядачами. Для них це ніби цілюще джерело,  з якого чим більше п’єш, тим більше хочеться пити. Чим більше співаєш, тим більше хочеться співати.   Тетяна та Олександр люблять свій рідний край – місце, де народились, свою домівку, рідну Україну. В піснях вони розкривають палку і ніжну любов до рідної землі на якій народились та виросли.

          18 травня 2018 року родині Тетяни та Олександра Гаршанових випала нагода представляти Новоукраїнщину на ХІV обласному фестивалі сімейної творчості «Родинні скарби Кіровоградщини» в м. Знам′янка. Пісня «Вигравай же сопілкар», яку представляв на фестивалі сімейний дует звучала щиро і красиво. В номінації «сімейний дует» співуча українська родина була відзначена Дипломом департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації та пам’ятним подарунком.

 https://io.ua/38192823  https://io.ua/38192824  https://io.ua/38192825  

 

       Методичний десант «Бібліотека  для молоді :  в пошуках  нових ідей і рішень».

16  травня 2018 року на базі центральної бібліотеки Новоукраїнської міської обєднаної  територіальгої  громади з  метою  підвищення професійної  компетентності бібліотечних  працівників Новоукраїнського району  та громади відбувся  методичний   десант «Бібліотека  для молоді :  в пошуках  нових ідей і рішень». Працівники Кіровоградської обласної бібліотеки дляя юнацтва ім.Маланюка надали консультації   та методичні  поради  щодо  організації діяльності публічних бібліотек в умовах обєднаних територіальних громад, правил  систематизації документів за універсальною десятковою  класифікацією (УДК) та основ інформаційної  безпеки та медіа-гігієни. Зустріч була насиченою різноманітною інформацією, включала елементи тренінгу, практичні  вправи та обговорення різних аспектів діяльності  бібліотек в сучасних  умовах. https://io.ua/38171095  https://io.ua/38171096  https://io.ua/38171097

 

 

      «Мати – берегиня роду» під такою назвою пройшов виховний захід  до Дня Матері у Приютівській сільській бібліотеці. Учні розширили знання про повагу і любов до рідної матері, ціннісне ставлення до сім`ї. Під час заходу діти ознайомилися з легендами та відомими творами українських письменників, які оспівували величний образ матері, пригадали прислів’я та приказки, у які увійшли образи матері та дітей. Після ознайомлення з книжковою виставкою «Все починається з мами», кожен учасник заходу мав можливість написати мамі вітальну листівку зі святом. https://io.ua/38155707

 

 

         З нагоди  відзначення Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, та з метою патріотичного виховання учнівської молоді, збереження пам’яті про учасників Другої світової  війни, вшанування подвигу героїв визволителів в сільських бібліотеках району оформлено книжкові виставки, виставки-реквієм, виставки дитячих малюнків: «У кожній пам'яті миттєвості весни», «Цікаві факти з історії Другої Світової», «Пам'ятники воїнам у Європі» , «Земний уклін тобі, солдате», «Намалюй травень – намалюй Перемогу!», «Війна. Перемога. Пам'ять», «Пам'ять мого народу», «Шляхами болю й перемог», «День Перемоги – день пам'яті та надії», «Із книжок про війну, про бої ми читаєм», «Прочитай про війну щоб пам’ятати», «Безсмертна слава у віках», «Вшануй хвилиною мовчання Вкраїно тих, що полягли», «Україна в роки Другої світової війни».

         За участю користувачів сільських бібліотек проведено години історичної пам'яті, години спогадів, години пошани, зустрічі з дітьми війни, мітинги: «Ціна перемоги», «Тихі зорі вічної пам'яті», «Прочитай про війну щоб пам’ятати», «Ми будемо довго пам’ятати, і вам забути не дамо», «Пам'ять нетлінна», «Пройшла війна стежками долі», «Хто вмирає в боротьбі в серцях живе навіки», «Вклонімося тим хто поліг у бою», «Війна ввійшла в дитинство моє», «Подвиг навіки», «Стоїть обеліск, на нім імена, які вкарбувала навіки війна».

            З метою вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, у Приютівській сільській бібліотеці було проведено годину скорботи «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе навіки». Під час заходу, школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів. 
        Також  учні Приютівської ЗШ взяли участь у майстер-класі з флористики «Мак – квітка миру». Кожен учасник мав змогу виготовити власноруч свою квітку.  Учні читали вірші до Дня Перемоги та всі разом заспівали пісню «Маки червоні». На завершення заходу, учням був проведений огляд літератури, представленої на книжковій виставці «Знов білим цвітом вкрилися сади – і знов приходить свято Перемоги». Головною метою заходу було вшанування безсмертної пам’яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.

         Працівники Іванівського СБК, сільської бібліотеки та Іванівського НВО   8 травня біля пам`ятника Слави в центрі села Іванівка, підготували та провели мітинг присвячений 73-й річниці Дня пам`яті та примирення   «Стоїть обеліск і на нім імена, які вкарбувала священна війна». На мітингу були присутні жителі села та учні Іванівського НВО.

        У Захарівській сільській бібліотеці представлено книжкові виставки  «Ніхто незабутий , ніщо не забуто» та виставка - реквієм «І пам'ять книги оживе» до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на якій представлені  книги воєнної тематики. Книги висвітлюють різні сторони фронтового життя, торкаються різних періодів тієї страхітливої війни, але їх єднає величний образ Воїна –Захисника, Воїна – Визволителя, Воїна – Переможця, його самопожертва і героїзм  на війні. Проведено годину-пошани  «Вклонімось тим хто поліг у бою» - де присутні вшанували  пам'ять учасників Другої світової війни 1939 р – 1945р, славних українських воїнів. Схилили в пошані голови перед світлою пам’ятю  тих , хто віддав своє життя за врятування рідного краю, увійшовши в безсмертя, та поклали квіти до пам’ятників Скорботної матері та Невідомому Солдату.

        В Кропивницькій сільській бібліотеці №1 для учнів 7 класу  Кропивницької ЗШ представлено книжкову виставку "День перемоги – день пам'яті та надії". Біля пам’ятника Невідомому солдату проведено годину-пам'яті  "Подвиг на віки" за участю керівництва села, ветеранів війни, учнівської молоді та громадськості з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учасники зібрання вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, в знак вдячності за героїзм та самопожертву, проявлені у страшні дні  Другої світової війни,   відбулось покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам у Другій світовій війні.

В Диминській сільській бібліотеці з учнями 5 класу Диминського НВК  проведено годину-вшанування "Війна. Перемога. Пам'ять", на якій присутні ознайомилися з страшними подіями воєнного часу, та намалювали перемогу і створили власну виставку малюнків "Намалюй травень – намалюй перемогу". Спільно з Диминським СБК, для жителів с. Димино проведено святковий концерт «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо».

 

      З нагоди  Дня перемоги в Рівнянській сільській бібліотеці для дорослих, було проведено годину історичної пам’яті «Не пам’ятати це неможливо».  Бібліотекар познайомила відвідувачів із книгами, які присвячені безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, а також темі воєнного дитинства, підготувавши виставку літератури «Безсмертна слава у віках».  Презентувала брошуру  «Алея героїв Новоукраїнського району»,та ознайомила з статтею з газети Україна – Центр «Право кожного ветерана», адже односельці повинні знати про права та пільги ветеранам війни та прирівненим до них.
      Завершився захід переглядом відеофільму «Велика Вітчизняна Війна». Цей документальний фільм про незвідану історію про тих, хто боровся за незалежність України.
     Відвідувачі  обговорювали побачене і наводили приклади участі членів родин – дідусів, прадідусів у війні 1941-1945рр.

 

https://io.ua/38124171  https://io.ua/38124172  https://io.ua/38124173 https://io.ua/38124174 

https://io.ua/38124175 https://io.ua/38124176 https://io.ua/38124184  https://io.ua/38124185  https://io.ua/38124186  

https://io.ua/38124187  https://io.ua/38124188  

 

 

          28-29 квітня 2018 року у ІХ Всеукраїнському фольклорно-етнографічному фестивалі «Золоті ключі» імені Василя Верховинця м. Київ Пуща-Водиця взяла участь солістка Рівнянського сільського Будинку культури Тетяна Гаршанова. Метою фестивалю є виявлення і збереження кращих зразків фольклорно-етнографічного мистецтва, розвиток та пропаганда народних традицій хореографії, активізація пошукової роботи фольклорних експедицій та підтримка самобутніх носіїв фольклорної спадщини, презентація Приірпіння, як культурно Центру передмістя Києва. Членами фестивалю стали: голова журі Заслужений працівник культури України, фольклорист, професор Київського національного університету культури і мистецтв, засновник та художній керівник фольклорного гурту «Кралиця» м. Київ І.І.Синельников, співголова журі Заслужений працівник культури України, Член Національної спілки журналістів, академік Академії сучасного мистецтва Української Академії наук, президент Асоціації працівників культури та мистецтв України, кінорежисер, м. Київ І.Ф.Ломачук,  член журі фестивалю Заслужений працівник культури України, секретар Національної Всеукраїнської музичної спілки України, професор Київського національного університету культури і мистецтв м. Київ Н.О. Андрійчук.

      У дні проведення фестивалю діяло також містечко майстрів та виставка-продаж декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

        Учасниця фестивалю, вокалістка Тетяна Гаршанова була відзначена Дипломами І ступеня та спеціальними призами у номінаціях «Солісти-вокалісти, дорослі» та «Народні усмішки», отримала лист-вітання з нагоди Дня народження. Директору Рівнянського сільського Будинку культури Олександру Гаршанову було оголошено Подяку за підтримку та участь солістки та вручено пам’ятний сувенір фестивалю.

         Проведення та участь в таких гарних та цікавих фестивалях не дають нам забути власних коренів і заставляють глибше зазирнути у власну історію та культуру. 

https://io.ua/38085860 https://io.ua/38085861  https://io.ua/38085862  https://io.ua/38085863

 

      25 квітня 2018 року учениця 6 класу Комишуватської ЗШ, активний відвідувач сільської бібліотеки, Новохацька Діана, взяла участь в ІІ (обласному) етапі конкурсу "Книгоманія-2018", який проходив в обласній дитячій бібліотеці ім.. Т.Г. Шевченка. Представляла книги української дитячої письменниці Лесі Ворониної "Таємне товариство боягузів", та "Таємне товариство брехунів". Отримала диплом учасника, цікаву книгу, та масу гарних вражень.  https://io.ua/38085252  https://io.ua/38085253

 

« Сучасна    бібліотека   в  сучасному  соціокультурному

                                                            просторі  громади»

          Відповідно  до  плану  роботи  відділу  культури і  туризму  Новоукраїнської  районної  державної  адміністрації   та  з метою надання  методичної  допомоги  сільським  бібліотекарям  

25  квітня  2018   в Приютівській  сільській  бібліотеці  за  участю  начальника  відділу  культури,  заслуженого працівника культури України   Бондаря  А.А., директора  ЦПК «Ювілейний»   Білокінь Н.М.,  методистів з  бібліотечої    та  клубної  справи   Загорбенської  Л.І.,  Іванової  Я.С., Добровольської Н.О. та  сільських  бібліотекарів  району,які забезпечили  явку 100%, відбувся  районний  семінар   сільських бібліотекарів «Сучасна    бібліотека   в  сучасному  соціокультурному просторі  громади».

        Відкриваючи  семінар А.А.Бондар  наголосив про  роль  сільських  бібліотечних  закладів району  у  житті  місцевої  громади.  Сільська  бібліотека є культурним та освітнім  центром, просвітницьким  та дозвілевим  закладом. Видатний  педагог  В.Сухомлинський  писав : « Бібліотека  - це той  храм, де завжди  народжується духовність в давнину бібліотеку  називали «дім  життя», « притулок  мудрості». Саме такою у районі є Приютівська  сільська  бібліотека , яка  має  майбутнє.              Продовжила  зустріч  сільський   голова  Присяжнюк О.Ф. (доречі  бібліотекар, бібліограф за професією закінчила Рівненський  інститут  культури), яка  розповіла  як  довго йшла  громада до  цього  щоб  облаштувати  таку   сучасну  бібліотеку, довгий  час понад  20  років  за  певних  обставин  громаду  обслуговувала    шкільна бібліотека   бібліотечний  фонд був  переданий  до  шкільної  бібліотеки. Сьогодні  бібліотека  має  сучасне  приміщення, електричне  опалення, 7  комп'ютерів  підключених  до інтернету,  кожного  року  крім отриманої  літератури з  обмінного  фонду  обласної бібліотеки  ім.  Чижевського   з  місцевого  бюджету виділяються  кошти  на  придбання  сучасної  літератури, в 2017  році        18.0   тис.  грн. , зроблено  підписку  на 2018 рік  на  5.0  тис.грн.  24  примірника  ,  для  переходу  на УДК  закуплено  бібтехніку  для  обробки  літератури  та  придбано  каталожні  ящики. Бібліотека , як  ті промінчики  сонця розсівають  навкруги доброзичливість, підтримку,  іновації,  допомогу  членам  громади.

         Методист  з  бібліотечної  справи  Загорбенська Л.І.  ознайомила  сільських  бібліотекарів  з  впровадженням  у роботу   сільських  бібліотек  Універсальної десяткової  класифікації (УДК) згідно  постанови  Кабінету  Міністрів №177 від   22.03.2017 р.)  постанова   передбачає  відмову   від  використання бібліотечно біббліографічної  класифікації (ББК)  та  поступове   переведення  бібліотечних  фондів    на  УДК як  міжнародну  систему . Перед  сільськими  бібліотекарями стоїть  завдання  як  організувати  перехід, що  робити з  фондом, каталогами  та  багато  інших  запитань  пов'язаних  з  впровадженням УДК. Згідно  плану  роботи  далі були  практичні  завдання  на яких  бібліотекарі  вчилися  шифрувати   нову  літературу  за  УДК, обговорювали проблеми, які виникли в ході практичного заняття. Найактивнішими були завідуюча Рівнянською сільською бібліотекою для дорослих Козуля О.О., завідуюча Рівнянською бібліотекою для дітей Довгокер Н.М. та бібліотекар Кропивницької сільської бібліотеки №2 Момонт Л.В.

         Методист з бібліотечної справи Іванова Я.С.  проаналізувала  стан  сільських  бібліотек  району  в світлі   інформаційних  технологій  на жаль ,  із 22  сільських  бібліотек району 11 бібліотек (Іванівська, Комишуватська,Новомиколаївська,Приютівська,Рівнянська  для  дорослих, Рівнянська №2, Малотимошівська, Семенастівська, Петрівська , Захарівська, Диминська мають  комп'ютери, а  тільки   8   мають   вільний  безкоштовний  доступ  до  інформаційних  ресурсів у тому  числі  до  мережі  Інтернет (Іванівська, Комишуватська, Новомиколаївська, Приютівська, Рівнянська  для   дорослих, Малотимошівська, Захарівська, Диминська ).  Головну  роль у  реалізації  інформації    на селі має  виконувати бібліотекар . Щоб  надати населенню  сучасні  бібліотечні послуги,які мають  попит  та  оперативно   відповісти  на  запити  користувача,бібліотекар  повинен вміти  користуватись  комп'ютером  та  працювати  в  мережі  Інтернет. Поступово  бібліотекарі  перейшли до  роботи  з  комп'ютерами  в електронній  базі  (ЕСМАР). ЕСМАР  створено  для  збору,  зберігання  та  обробки даних, які  надаються  публічними   бібліотеками України  за  визначеним  переліком показників.

         Завідуюча  сільською   бібліотекою  Мирослава  Таран  запросила    всіх  присутніх  у  літературну  вітальню «Біль  Чорнобиля  очима  письменників».

           В  рамках  естафети  культури  « Від  села  до  села» відбувся  творчий  звіт  колективу  художньої  самодіяльності  Приютівського  СБК  директор  Андрейченко Т.  та художній  керівник  Волохова В.

        Сільські бібліотекарі отримали методичні матеріали: список рекомендаційних творів української та зарубіжної літератури для учнів 5 -11 класів(читання дітей і підлітків під час літніх канікул), та УДК. Методичний матеріал.

         Новоукраїнський   відділ  культури   висловлює  слова  вдячності сльському  голові Присяжнюк  О.Ф. та  завідуючій  сільською  бібліотекою  Таран М.М. за активну  участь  в організації , підготовці  та  проведенні  семінару.

       Бібліотеки об’єднують людей та ідеї у світі, в якому знання є силою та роблять усіх сильнішими!

          В сільських бібліотеках району оформлено книжкові виставки, книжкові полички, виставки-хроніки, виставки-спомини ,проведено години-реквієм, години екологічних знань, години пам'яті, години-мужності, еко-години : Згадувати боляче – забути неможливо", "10самих найстрашніших ядерних катастроф на планеті", "Мужність і біль Чорнобиля", "Чорнобиль немає минулого часу", "Чорна трагедія на кольоровій землі", "Лихо Чорнобиля - наш спільний дім", "Чорнобиль – гіркий полин пам'яті", "Все перекреслив урановий атом", "Дзвони зраненої пам'яті", "Мужність і біль Чорнобиля", "Терновий вінець Чорнобиля", "Стривожений біль Чорнобиля", "Чорний біль на білим світом", "Відлуння Чорнобильських дзвонів", "Чорнобиль не має минулого часу", "Біль Чорнобиля з роками не зникає", "Мужність і біль чорнобиля", "Стривожений дзвін Чорнобиля", "Лихо Чорнобиля – наш спільний біль", "Чорнобиль був, Чорнобиль попередив", "Чорнобильська трагедія – одвічний слід на Україні", "Чорний біль полину", "Чорний біль над білим світом", "Мужність і біль Чорнобиля", "Відлуння Чорнобиля", "Чорнобиль. Гірка пам'ять  і вічна біль".

             В   рамках     поведення  районного  семінару   бібліотечних  працівників,   25 квітня 2018  року в  Приютівській  сільській  бібліотеці проведено   літературну вітальню  «Біль  Чорнобиля  очима  письменників».  На  зустріч завітали односельчани-ліквідатори  : Котенко  Сергій   Прохорович, Шовкун   Анатолій  Григорович,  Бондаренко   Олександр  Миколайович, Лупу   Василь   Данилович, Павленко  Анатолій  Олексійович   та  Мусік  Микола  Григорович  -  голова Кіровоградської  обласної  Всеукраїнської  громадської  організаціії  інвалідів  Чорнобильської  катастрофи  «Чорнобиль-Єдність». До односельчан   з словами  подяки звернулась  сільський  голова  Присяжнюк  О.Ф.  дякуючи  за  подвиг  героям, та побажала  односельцям  міцного  здоровя та  мирного  неба.   Бібліотекар  Таран  Мирослава   та  ведучі  Великосельський  Назар  і Теченюк  Дарія    провели  присутніх     сторінками  книг  українських  письменників,  які  стали  своєрідними  літописцями  чорнобильської  трагедії:  В. Яворівський,  С.Йовенко,    Б.  Олійник, М.  Драч, Л.Костенко.    У виконанні  Криворучко Інни  та Волошиної  Ірини  прозвучала  пісня  Н.Май. «Чорнобильська  біда». Відвідувачі мали можливість переглянути  книжкову  виставку «Чорнобиль -  біль  та  скорбота  України».

          26 квітня бібліотекарем Іванівської сільської бібліотеки Савчук Л.В. було проведено інформаційну годину пам`яті  «Біль Чорнобиля з роками не зникає» для учнів 5 класу. Діти почули казку про назву населеного пункту Чорнобиль, дізналися про аварію на Чорнобильській АЕС, про пожежників Володимира Правика, Віктора Кибенока, Миколу Ващука, Володимира Тишуру, Василя Ігнатенка, Миколу Титенок  які перші прийшли на допомогу. Була використана поезія про Чорнобиль. Бібліотекар розповіла про сучасний стан Чорнобиля, про екскурсії які відбуваються для зарубіжних туристів та  зробила короткий огляд літератури присвяченої Чорнобильській трагедії.

              В Рівнянській сільській бібліотеці для дітей проведено бліц-інформацію "Чорний біль над білим світом" для учнів  6-7класів СШ№5. Бібліотекар  пригадала дітям про те, що 26 квітня 1986 року сталася велика трагедія. В стислій, змістовній розповіді було відтворено події, які сталися 32 роки тому. Діти вшанували пам'ять перших ліквідаторів пожежі на Чорнобильській АС: Правика В.,Кібенка В.,Ващука М., Тишуру В., Титенюка М., Ігнатенка В. На закінчення заходу діти ознайомилися з літературою авторів, які зверталися до Чорнобильської теми: Костенко Л., Павличко Д., Щербак Ю.,Яворівський В., Драч Ю.,Алексієвич С.

           У Рівнянській сільській бібліотеці для дорослих, до дня пам’яті Чорнобильської трагедії, було проведено для масового читача годину-реквієм  "Дзвони зраненої пам’яті". Учасники заходу переглянули документальний фільм «Чорнобиль - наш вічний спомин та вічний біль». Бібліотекар Козуля О.О.  провела огляд літератури "Чорнобильська тема на літературних сторінках" та ознайомила з книжковою виставкою "Мужність і біль Чорнобиля". В кінці заходу, запаливши свічку пам’яті, вшанували хвилиною мовчання всіх, хто постраждав внаслідок тієї страшної катастрофи.

        В Кропивницькій сільській бібліотеці N 1, бібліотекар Коваленко О. А. разом з бібліотекарем Момонт Л. В. та завідуючою сільським клубом Аззою М.О. провели вечір- реквієм "Чорнобиль не має минулого часу". На вечір були запрошені учасники ліквідації трагедії на ЧАЕС, для яких діти 5-7 класів влаштували невеликий концерт. Також присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів.

         У Захарівській сільській бібліотеці пройшла година екологічних знань "Мужність і біль Чорнобиля" для учнів 4-5 класу. Бібліотекар Чорнобривець Т.Б. представила присутнім книжкову виставку "Чорнобиль біль і скорбота України", та розповіла про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, вшанували загиблих хвилиною мовчання, переглянули відеоролик "Стривожений дзвін Чорнобиля" ,в якому показано  як відбувався вибух на 4 реакторі Чорнобильської атомної електростанції.

       Чорнобиль - чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме вогнищем скорботи…https://io.ua/38080244  https://io.ua/38080245  https://io.ua/38080246  https://io.ua/38080247  

https://io.ua/38080248  https://io.ua/38080249  https://io.ua/38080250 

 

 

             25 квітня 2018 року в Приютівському сільському Будинку культури (директор Таміла Андрейченко, художній керівник Віра Волохова) відбувся творчий звіт аматорських колективів клубного закладу. Звітну творчу програму розпочав танцювальний колектив «Рушничок».Сподобався глядачам виступ жіночої вокальної групи «Вербиченька» (акомпаніатор Олександр Бойко) у виконанні якої прозвучали пісні «Козацька вдача» та «Терен мати». Приємне враження у глядачів залишилось від виступу  дитячого духового оркестру (керівник Анатолій Політун). Також порадували своїм співом дует у складі Ірини Волошиної та  Інни Криворучко, солісти Ася Мкртчян, Таміла Андрейченко, Лариса Іваненко.

        Атмосфера любові, що панувала в святково оформленому фойє передусім передавалась всім, хто був учасником концертної програми. https://io.ua/38050300  https://io.ua/38050301 

https://io.ua/38050302  https://io.ua/38050303  https://io.ua/38050304  https://io.ua/38050305  


        21-22 квітня 2018 року в Уманському міському Будинку культури  відбувся V Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «GLOBAL-DANCE». В ньому взяли участь 51 колектив – 2000 учасників з  13 областей України. Свою майстерність, любов до народного танцю на фестивалі продемонстрували учасники хореографічного колективу «Калейдоскоп» (керівник Олена Зазимко) с. Рівне Новоукраїнського району. Юними учасниками колективу були виконані «Крутуха» та «Молдавський танець».

           За свою майстерність учасники хореографічного колективу «Калейдоскоп» отримали кубки фестивалю та дипломи за зайняте ІІ та ІІІ місце. Керівнику колективу Олені Зазимко було оголошено Подяку  за популяризацію танцювального мистецтва, виховання підростаючого покоління та участь у V Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «GLOBAL-DANCE».

https://io.ua/38050165  https://io.ua/38050166  https://io.ua/38050167   https://io.ua/38050168

        24 квітня 2018 року на базі краєзнавчого музею Новоукраїнського району з метою збереження та популяризації декоративно-ужиткового мистецтва, а також з метою активізації творчої діяльності майстрів-аматорів було проведено творчу лабораторію майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Новоукраїнського районного осередку обласного творчого об’єднання «Дивосвіт». Участь у засіданні  взяли начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Бондар А.А., провідний методист з декоративно-ужиткового  та образотворчого мистецтва обласного Центру народної творчості Деміхова Н.В., директор краєзнавчого музею Новоукраїнського району Гаращенко М.О., методист з клубної справи відділу культури і туризму Добровольська Н.О.

       У роботі творчої лабораторії взяла участь народна майстриня з м. Кропивницький Брайко Антоніна Іванівна розказала про улюблене дозвілля, провела майстер-клас з бісероплетіння та вишивки бісером.

      Майстер-клас з виготовлення витинанки провела місцева майстриня Токарь Світлана Михайлівна. 

       Поділилася також своїми уміннями майстриня з канзаши Барбулат Любов Василівна. 

       На творчому засіданні була представлена виставка робіт присутніх майстрів, для яких мистецтво це не просто хобі, а справжнє  покликання, сенс свого життя.

       Зустріч була насиченою, цікавою, ніхто не нудьгував і не залишився байдужим, кожен учасник взяв для себе щось корисне, кожен з присутніх в котрий раз пересвідчився в талановитості та мудрості українського народу. https://io.ua/38041760  https://io.ua/38041761  https://io.ua/38041762  

https://io.ua/38041763  https://io.ua/38041764  https://io.ua/38041765  https://io.ua/38041766  

https://io.ua/38041767  https://io.ua/38041768

 


     18 квітня 2018 року до Дня пам'яток історії та культури, в Кропивницькій сільській бібліотеці №1 проведено віртуальну подорож на тему : "Мандруємо рідним краєм", де учні 8-9 класів вели бесіду про мальовничі куточки села, про історичні пам’ятки , про знаменитих і талановитих людей рідного краю. Також, юні  користувачі мали можливість здійснити уявну мандрівку, переглянувши відеоролик "Культурно-пізнавальний туризм" підготовлений бібліотекарем Петровою Наталією Вікторівною. https://io.ua/38024683  https://io.ua/38024684  https://io.ua/38024685

           13 квітня  2018 року в Краєзнавчому музеї відділу культури і туризму районної державної адміністрації пройшов  І етап  Всеукраїнського конкурсу дитячого читання  "Книгоманія – 2018".

           Цього року за можливість представляти свою бібліотеку  на районному етапі конкурсу змагалося 5 школярів 6-7 класів.  Учасників та гостей "Книгоманії" привітав  начальник відділу культури Бондар Анатолій Анатолійович та побажав всім учасникам успіхів. Після чого розпочалася боротьба за звання "Суперчитач району".

           Кожен учасник представляв свою улюблену книгу та намагався переконати ровесників і журі, що саме ця книга найцікавіша, і що її необхідно обов’язково прочитати. Більшість учасників конкурсу представляли книжки сучасних авторів української та світової літератури для дітей з позашкільної програми. Учасники порадували своєю підготовкою та кмітливістю,  а перемогу здобула Новохацька Діана, активна читачка Комишуватської сільської бібліотеки, та отримала звання "Суперчитач району".

 https://io.ua/37994303    https://io.ua/37994304                  

 

Великдень іде – свято в душі несе.

            Коли у твоїй душі дзвенять дзвони, лагідне сонце пригріває землю, птахи співають – то це говорить про те, що прийшло довгоочікуване свято – Великдень.

            Великий день – так називали це свято наші предки, трипільці, ще 7 тисяч років тому.

            Посміхнувшись один одному і залишивши в душі тільки добрі почуття « Юні мовознавці » поринули в народні вірування та традиції.

             До великодня готуються заздалегідь. Це цілий обрядовий цикл: за тиждень перед Великоднем – Вербна неділя, тому гуртківці почали свято сценкою « Вістунець і дівчина »; вимоченою гілочкою верби бризкали дітей у  Чистий четвер « Водичка, водичка, вмий дитяче личко»; « пекли »паску; прикрашали деревце крашанками і писанками; запрошували до хати царя неба, сонце, який приносить у дім щастя і здоров’я; грали в гру ( Гра в знахідку ); не забули й про великодній  понеділок « обливний » ( за старим звичаєм хлопці обливали дівчат водою, а дівчата дарували їм крашанки ); згадали чимало прикмет і прислів’їв, пов’язаних з цим святом.

             Великдень – це родинне свято, бо збирає всю родину.

              Воскреса Природа – і воскресає Україна, воскресає наша духовність і незалежність. Воскресають і наші рідні народні традиції.

               Слався Великий день світла! https://io.ua/37965503  https://io.ua/37965510

 

           Напередодні Великодня в Кропивницькій сільській бібліотеці №1 відбулося священе дійство під назвою: « Писанка мальована, з любов’ю подарована». Де учні 8-9 класів розмальовували писанки. Колір за кольором , з радістю та надхненням  вимальовували  діти писанки, вкладаючи у це свою душу. Мудрі люди кажуть: « У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з тваринами та птахами, і засіяне поле , і трибанні церкви – усе це вимальоване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі. https://io.ua/37957561  https://io.ua/37957562  https://io.ua/37957563

 

28 березня 2018 року згідно плану роботи  відділу культури і туризму районної державної адміністрації в приміщенні центрального Палацу культури «Ювілейний» відбулася щорічна підсумкова розширена нарада працівників культури району.  

             Відкрив  зібрання  начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації А.А.Бондар. У своєму виступі він проаналізував  роботу установ культури району за 2017 рік та розглянув основні напрямки та завдання роботи  галузі на 2018 рік.

 Для учасників наради була проведена відеопрезентація діяльності та творчих здобутків творчих колективів центрального Палацу культури «Ювілейний» підготовлена директором  закладу Н.М.Білокінь. 

         Питання «Про сучасні форми діяльності бібліотек з краєзнавства» висвітлила методист з бібліотечної справи Л.І.Загорбенська.

 З питанням «Форми, шляхи, впровадження нових напрямків роботи клубних закладів в умовах реформування» виступила методист з клубної роботи відділу культури і туризму Н.О.Добровольська.

Методист з охорони праці відділу культури і туризму М.В.Білуха розглянула питання «Про стан охорони праці та пожежної безпеки в закладах культури району».

          Для учасників семінару було організовано та проведено екскурсію до краєзнавчого музею Новоукраїнського району, яку провів директор музею М.О.Гаращенко.   

З метою залучення дітей до книги і бібліотеки, привернення уваги громадськості, фахівців, батьків до промоції читання з 15 по 22 березня 2018 року в сільських бібліотеках району проведено низку заходів в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання.
      Для користувачів сільських бібліотек організовано мовознавчі свята, інтелектуальні турніри, літературні вікторини, бібліографічні огляди  "Чи вміють дружити герої книжок", "Мандрівка чарівною країною книг", "Казки мого дитинства", "Книга вчить, як на світі жить", "Книга твій друг, без неї, як без рук", "Щоб у житті щастя мати, треба з книжками дружбу тримати", "До книги всі шляхи відкриті", "Подорож книжковим морем", "Хто книжки читає, той роздум має", "Любіть книгу всією душою, " Читати це круто! Читати це модно!", "Нам книга відкриває всі світи", "Ти не один, коли є книга", "Усе минуще – тільки книга вічна", ""Книги запрошують у подорож", "Запрошує королева Казка", "Книги різні, книги дивні, відкривають шлях до мрії", "Дивовижний світ казки", "Книга творить людину", "Хай бринить веселий сміх на щорічнім святі книг", "По мапі за героями книг", "Чи є майбутнє у книг?", "Гостини в народної казки", "Веселка дитячих творів".
       Найактивнішими були Комишуватська, Рівнянська для дітей, Малопомічнянська, Захарівська, Кропивницька №1, Кропивницька №2 та Малотимошівська  сільські бібліотеки.
         Загалом тиждень дитячого читання пройшов цікаво та змістовно. Всі проведені заходи посприяли зацікавленню учнів читанням, бережливому ставленню до книги, розкрили вподобання та таланти дітвори. Тиждень читання активізував роботу бібліотек та підкреслив її основну виховну функцію. Головне, що всі себе відчували бажаними  гостями в осередку широкого та радісного спілкування. https://io.ua/37917486  https://io.ua/37917487  https://io.ua/37917488 

16 березня 2018 року з нагоди Дня визволення Новоукраїнського району від фашистських

загарбників відбувся творчий звіт аматорських колективів Рівнянського сільського Будинку

культури (директор Олександр Гаршанов, художній керівник Тетяна Гаршанова) в рамках естафети

культури «Від села до села».

На святковому концерті народний аматорський хоровий колектив «Веселка» (керівник Олександр

Міркунов), вокальний жіночий ансамбль «Яворина», вокальний ансамбль «Чорнобривець», любительське

об’єднання  «Розрада» (керівник Надія Лубенець) знайомили глядачів з ліричними, душевними,

патріотичними, народними піснями, що яскраво звучали зі сцени.

   Хороший рівень виконавської майстерності та сценічної культури продемонстрували учасники

народного аматорського театрального колективу (керівник Олександр Ніколаєнко), народного

аматорського театру малих форм (керівник Олександр Гаршанов).

   Сподобався глядачам та гостям свята виступ танцювального колективу «Калейдоскоп»

(керівник Олена Зазимко).

    Демонструючи свої таланти на  районній сцені,  клубні заклади  в котрий раз  довели –

українська земля має особливу культуру і її багатство стилів  та жанрів ні з чим не порівняти.

https://io.ua/37866630 https://io.ua/37866631 https://io.ua/37866632 https://io.ua/37866633

https://io.ua/37866634 https://io.ua/37866635 https://io.ua/37866636 https://io.ua/37866637

https://io.ua/37866638 https://io.ua/37866639 https://io.ua/37866701 https://io.ua/37866702

https://io.ua/37866703 https://io.ua/37866705 https://io.ua/37866706 https://io.ua/37866707

https://io.ua/37866708 https://io.ua/37866709 https://io.ua/37866711 https://io.ua/37866712

 

 

З нагоди відзначення 74–ї річниці визволення Новоукраїнського району від фашистських загарбників

з метою  вшанування ветеранів та світлої   пам»яті загиблих у Другій світовій  війні 1939-1945 років, 

збереження традицій старших  поколінь в сільських бібліотеках району,а саме в Новоєгорівській, 

Рівнянській для дорослих, Приютівській, Рівнянській №2, Новомиколаївській, Малотимошівській, 

Глодоській №1, Комишуватській, Іванівській, оформлено книжкові виставки, виставки-спогад, години 

історичної пам'яті "звільнившись від нацистської навали, розквітло наше місто назавжди", "Вклонімось 

тим, хто волю на приніс, крізь непроглядний дим",  "Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих 

подій", "Жива пам'ять поколінь", "Ми будем довго пам’ятати і вам забути не дамо", "Минуле в пам'яті 

народу".

 

14 березня 2018 року в Захарівській сільській бібліотеці  на годині памяті «Пам'ять про Вас в 

нашім серці живе» вшанували  хвилиною мовчання пам'ять тих хто поліг на полі бою за визволення 

сіл Захарівка та Далеке. Битва з фашизмом – далека історія для більшості сучасників, та живою і 

невмирущою є пам'ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність 

Батьківщини, визволив наш край від фашистської навали. На експозиції «Збережемо пам'ять про 

подвиг земляків» представлені книги,альбоми ,які допоможуть більше дізнатися про боротьбу 

нашого народу проти фашизму. 

https://io.ua/37866120 https://io.ua/37866121 https://io.ua/37866122

 

8 березня 2018 року з нагоди міжнародного жіночого Дня в приміщенні Комишуватського сільського 

Будинку культури (директор Віктор Усов, художній керівник Марина Усова) відбувся творчий звіт 

аматорських колективів клубного закладу в рамках естафети культури «Від села до села».

З вітальним словом виступив сільський голова Микола Дащук, він адресував найщиріші слова вітання 

й подяки найкращій половині людства.

На розсуд журі та глядачів було представлено старовинний та сучасний обряд українського весілля.

Всю красу старовинного обряду, традицій незабутньо та на високому рівні з професійною майстерністю 

представили аматори та творчі колективи закладу.  

https://io.ua/37864106 https://io.ua/37864108 https://io.ua/37864109 https://io.ua/37864111
https://io.ua/37864112  https://io.ua/37864113  https://io.ua/37864115  https://io.ua/37864116
https://io.ua/37864118  https://io.ua/37864119

 

 

Напередодні  204-річниці  від  дня народження  Кобзаря  в сільських  бібліотеках  району, а  

саме  в Захарівській, Вербівській, Іванівській, Глодоській №1, №2, Малопомічнянській, 

Новомиколаївській, Кропивницькій №1, №2, Приютівській   оформлені викладки  літератури  

та  презентовано  книжкові  виставки про життєвий  і  творчий  шлях Великого Кобзаря:    

«Велич Тарасового  слова», «Твори Тараса – України  гордість і окраса», «Шевченкове  

слово і  досі  живе», «Шевченкові  думи  переживуть  віки», «Геній  України». Комишуватська  

бібліотека провела літературний флешмоб «Великий  Тарас». Бібліотекарі  звернулись до  

дітей  з привітанням, а також  сказали, що  дорослі і діти повинні  шанувати геніального 

українського  поета,  художника, борця  за  волю  народу завжди  пам’ятати його  заповіти.

https://io.ua/37850577 https://io.ua/37850578

 

В Кропивницькій сільській бібліотеці №1,  до 115 річчя від дня народження Наталі Забіли, була 

презентована книжкова виставка під назвою: «Поетеса всього живого» на яку завітали учні 

5-6 класу Кропивницької ЗШ. https://io.ua/37831163

 


25 лютого 2018 року в центральному Палаці культури «Ювілейний» естафету творчих звітів  

клубних закладів  району «Від села до села»   продовжили   колективи сільських закладів 

культури та міста. У заході взяли участь  та представили творчі доробки аматори  Малопомічнянського 

сільського Будинку культури (директор Ірина Шаповал, художній керівник Ганна Матейко), 

Варварівського та Малотимошівського (завідуюча Інна Рак), Фурманівського (завідуюча Євгенія 

Логош, культорганізатор Марина Усова) сільських клубів, Новоукраїнського комунального 

Будинку культури №1 (директор Ольга Бойко). Демонструючи свої таланти на  районній сцені,  

клубні заклади  в котрий раз  довели – українська земля має особливу культуру і її багатство 

стилів  та жанрів ні з чим не порівняти. https://io.ua/37791642 https://io.ua/37791654

https://io.ua/37791655 https://io.ua/37792123 https://io.ua/37792176 https://io.ua/37792298

https://io.ua/37792453 https://io.ua/37792456 https://io.ua/37792460 https://io.ua/37792465

https://io.ua/37792467 https://io.ua/37792471 https://io.ua/37792474 https://io.ua/37792475

https://io.ua/37792476 https://io.ua/37792477 https://io.ua/37792478 https://io.ua/37792479

https://io.ua/37792589 https://io.ua/37792592 https://io.ua/37792599 https://io.ua/37792600

https://io.ua/37792603 https://io.ua/37792605 https://io.ua/37792636 https://io.ua/37792726

https://io.ua/37792727 https://io.ua/37792728 https://io.ua/37792729 https://io.ua/37792736

 23 лютого 2018 року в рамках районного огляду-конкурсу аматорського мистецтва продовжили 

творчі звіти аматори Глодоського сільського Будинку культури (директор Любов Харченко, 

художній керівник Микола Бєлоєдов), Глодоського (завідуюча Леся Хоружа, культорганізатор 

Микола Борщенко), Вербівського (завідуюча Людмила Пич) сільських клубів. Представлені звітні 

програми клубних закладів були цікавими, насиченими і різноплановими. На розсуд журі та 

глядача аматорські колективи та окремі виконавці продемонстрували свою майстерність і 

любов до української пісні, танцю, музики, художнього слова.

https://io.ua/37792748 https://io.ua/37792749 https://io.ua/37792750

 

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших 

серцях.

      З 21 по 22 лютого 2018 року сільські бібліотеки району долучилися до обласного Бібліомарафону 

"Звучи рідна мово!"

      З метою вільного розвитку української мови, формування у молоді національної свідомості, в сільських 

бібліотеках району : Вербівській, Кропивницькій №1, Захарівській, Іванівській, Комишуватській, 

Диминській, Приютівській, Новомиколаївській, Рівнянській №2, Рівнянській для дітей оформлено 

книжкові виставки, тематичні полички, проведено мовознавчі марафони, мовні вікторини, 

конкурси, поетичні-години, години рідної мови, літературні години, мовознавчі калейдоскопи, 

поетичні акварелі : "В Україні проживаєш, а чи мову її знаєш?", "Мова – життя основа", "Мовні 

скарби української мови", "України мова барвінкова", "Барви рідної мови", ""Знати українську це 

круто!", "Плекаймо в серці кожне гроно, прозоре диво калинове", "Рідна мова – життя духовного 

основа", "Я люблю рідну мову", "Мова – гордість наша", "Чистіше від води хай буде мова", "Рідна, 

калинова, щира і чудова – все це наша мова", "Мова - духовний скарб народу", "Ще для правил 

є хвилинка, мовна почалась розминка", "Я українка! Гордюся і радію, що рідною мовою я володію!", 

"Моя розкішна мова, калини пишний цвіт", "Рідна мова – життя духовного основа", "Рідна мова, 

будь не тільки святом, а й насущним хлібом на землі!, "Від сопілки до слова, від слова до мови".

     Приютівська сільська бібліотека запросила своїх читачів на годину рідної мови під назвою «Рідна, 

калинова, щира і чудова  - все це наша мова», яке організувала та провела завідуюча бібліотекою 

Таран Мирослава Миколаївна. Учні ознайомилися із оформленою у читальному залі 

книжково-ілюстрованою виставкою під назвою «Наша мова калинова», дізналися про видання, 

що містять літописи, фольклорні твори, твори класиків української літератури та словники. З великим 

задоволенням діти взяли участь у вікторині «Знавці рідної мови».  Відзначення Міжнародного дня 

рідної мови було спрямовано на забезпечення школярів інформацією про шлях становлення 

української мови, прищеплення і розвиток почуття патріотизму, національної гордості за мову, за 

тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб.

     У вдячних відгуках учнів про пізнавальний захід не раз наголошувалося на необхідності оберігати 

рідну мову як  своє майбутнє. Адже, якими побачить  українців світ – залежить від самих українців.

     В Комишуватській сільській бібліотеці для учнів 5 го класу завідуюча Юрє'ва Інна Іванівна підготувала 

та провела конкурс "Я люблю рідну мову". Знавці поділилися на дві команди, вибрали капітанів. 

Конкурси ерудитів (Далі, далі, далі…, Продовж вислів, Ну щоб, здавалося, слова…, Пісня – душа 

народу, Сторінки рідного фольклору) показали, як його учасники вивчили українську мову, як 

вони люблять її і знають.

Підведення підсумків. Переможці вибороли право сфотографуватися біля книжкової виставки 

« Мова – серце нації ». https://io.ua/37782839 https://io.ua/37782840 https://io.ua/37782842

https://io.ua/37782843 https://io.ua/37782844

 

 

З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в сільських 

бібліотеках району, а саме Вербібвській, Комишуватській, Захарівській, Диминській, Кропивницькій 

№2, Рівнянській для дорослих, Глодоській №2, Малотимошівській, Приютівській, Глодоській №1,  

Рівнянській №2, Малопомічнянській, Новоєгорівській, Семенастівській, Фурманівській  створено 

інформаційно-тематичні викладки, тематичні полички, розділи книжкових виставок, проведено 

години пам'яті, години реквієм, уроки пам'яті "Сучасні герої Незалежної України", "Нові часи – 

нові герої", "Небесна Сотня – герої незборені, найкращі, найвідважніші сини", "Небесна Сотня – 

герої нашого часу", "Українські герої: символ гідності", "Небесній Сотні шана й молитви, за чисті 

душі, що злетіли в небо", "Герої нашого часу", "Небесна Сотня в вирій полетіла…", "Війна пройшла 

по їхніх долях", "Реквієм Небесній Сотні", "Пам'яті героїв Небесної Сотні", "Небесна Сотня! Вічна 

Слава Героям!",   "Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе навіки", "Вшануй хвилиною мовчання, 

Вкраїно, тих що полягли", "Горить свіча і пам'яті сльоза", "Історії героїв АТО", "Пам'яті героїв 

Небесної Сотні", "Герої не вмирають", "Сучасні герої Незалежної України", "Українські історії – 

символ гідності".

        В Козаковобалківській сільській бібліотеці за участі користувачів організовано та проведено 

вечір – зустріч з учасниками АТО "У нашій пам'яті вони назавжди залишилися".

        В Рівнянській сільській  бібліотеці для дітей проведено героїко-патріотичну годину "Реквієм 

Небесній Сотні"  для учнів  5-го класу школи-інтернату. Діти послухали розповідь бібліотекаря про 

події на Майдані чотири роки тому, дізнались чому ми називаємо їх героями та вшановуємо відвагу, 

силу духу і стійкість цих людей. Вчителька Сатурян С.М. зачитала вірш Максимлюк  Л.А. "А Сотню 

вже зустріли небеса…" Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять героїв.

       20 лютого  В Іванівському НВО педорганізатором Баркар О.В. та бібліотекарем  Савчук Л.В. 

було проведено патріотичну годину з учнями 8-11 класів  "Небесна сотня в вирій полетіла" . 

В ході заходу презентовано відеоролик "Україна золота" та "Євромайдан!". Хвилиною мовчання 

учні вшанували пам'ять  всіх загиблих..

https://io.ua/37776304 https://io.ua/37776307 https://io.ua/37776308

 


18 лютого 2018 року з метою розвитку і популяризації аматорського мистецтва, виявлення 

народних талантів в приміщенні центрального Палацу культури «Ювілейний» продовжила 

свою ходу естафета культури «Від села до села», яка проходить в рамках творчих звітів 

аматорських колективів клубних закладів Новоукраїнського району. Цього дня творчі 

колективи та окремі виконавці Новоєгорівського (директор Наталія Кузьменко, художній 

керівник Дмитро Жук), Новомиколаївського (директор Ганна Бабчук), Семенастівського 

(директор Світлана Петрик) сільських будинків культури, Веселокутського (завідуючий Іван 

Поченков), Войнівського (завідуюча Тетяна Мороз), Петрівського (завідуюча Олеся Геніх) 

сільських клубів продемонстрували свої яскраві вокальні, хореографічні та акторські здібності, 

справили приємне враження  на глядачів. Справжньою щирою вдячністю для всіх виконавців 

були оплески  всіх присутніх в залі. https://io.ua/37768419p https://io.ua/37768420p https://io.ua/37768421p

https://io.ua/37768422p https://io.ua/37768423p https://io.ua/37768424p https://io.ua/37768425p

https://io.ua/37768426p https://io.ua/37768427p https://io.ua/37768428p https://io.ua/37768429p

https://io.ua/37768483p https://io.ua/37768484p https://io.ua/37768485p https://io.ua/37768486p

 


11 лютого 2018 року в Центральному Палаці культури «Ювілейний» розпочала ходу естафета 

культури «Від села до села» в рамках творчих звітів аматорських колективів клубних закладів 

району. На районній сцені складали іспит перед районним журі, гостями та жителями міста 

аматори народної творчості. Яскраві костюми учасників звітного концерту заквітчали районний 

заклад культури. Творчий доробок представили аматори Іванівського СБК  (директор Ольга 

Баркар, художній керівник Оксана Гриценко),  Диминського СБК (директор Наталія Любенко), 

Захарівського СБК (директор Іван Михайлов). Програми виступів були цікавими, насиченими, 

різножанровими. Колективи закладів яскраво продемонстрували пісенні традиції народу, 

невмирущі звичаї хореографічного та театрального мистецтва. https://io.ua/37744926

https://io.ua/37744948 https://io.ua/37745183 https://io.ua/37745367 https://io.ua/37745412

https://io.ua/37745438 https://io.ua/37745544 https://io.ua/37745592 https://io.ua/37745593

https://io.ua/37745594 https://io.ua/37745736

 

До 100-річчя бою під Крутами у Рівнянській бібліотеці було проведено Годину історичної 

пам’яті «Вам вічна слава – вічна пам’ять»  , для учнів старших класів СШ №7. На заході була 

присутня вчитель історії Кругляк Олександра Іванівна. Учні були ознайомлені з такими 

важливими , для молодої і на той час вільної УНР битвами під Бахмачем і Крутами. Учні 

переглянули документальні фільми «Бахмач - бій під Крутами» та «Неоцінений урок історії. 

Герої Крут». Бібліотекар Козуля Олена провела  огляд літератури «Лицарський подвиг юних українців».

https://io.ua/37692959 https://io.ua/37692960

 

 

29 січня 2018 року в Іванівському НВО  до 100-річчя  Дня пам`яті битви під Крутами  відбувся 

урок мужності з обговоренням « Нам не забути славу Крут».

У заході прийняли участь 9-11 класи. Було використано відеоролик про бій під Крутами. 

Учні читали вірші Олексія Кобця « На Крути», Микола Луків « Крути», « Бій під Крутами» Василь 

Письменний, Павло Тичина « На Аскольдовій могилі».

В ході заходу з учнями було обговорено події 100 річної давнини, кожен висловив свою 

думку про ті події.  Учнів було ознайомлено з рекламою нового фільму про Крути. Скорботною 

свічею та хвилиною мовчання  всі присутні згадали загиблих під Крутами.

В ході уроку  всім  було роздано сердечка синього та жовтого кольорів – де на синіх всі 

присутні писали « Що я можу зробити для своєї країни», а на жовтих « Що потрібно зробити 

щоб краще жилося» В кінці уроку було зроблено на фліпчарті невеличкий прапор і кожен 

коли чіпляв своє сердечко то озвучував написане.

В кінці заходу заспівали дитячий гімн України.

https://io.ua/37688791 https://io.ua/37688792 https://io.ua/37688793 https://io.ua/37688794

 

                                      Іванівський сільський бібліотекар Савчук Л.В.

 

 

          З нагоди  вшанування  100-річчя  Битви  під  Крутами  в сільських  бібліотеках   району  

Іванівській, Комишуватській, Приютівській, Кропивницькій №1 та  №2, Рівнянській  для  дорослих 

оформлено  книжкові  виставки   та  тематичні  полички: «Там   цвіт  прекрасний  України   довічним  сном калино  спить», «З Україною  в серці»,  « Лицарські  подвиги  юних українців», «Крути – трагедія і гордість  України».

В Іванівській  сільській  бібліотеці   проведено урок    мужності « Нам  не  забути   славу  

Крут»,  інформаційно-патріотична  бесіда «Мужність   випадковою  не  буває»   в Приютівській  

сільській  бібліотеці, година  історичної   пам”яті  «Вам  вічна   слава -  вічна  пам”ять» в  Рівнянській 

для  дорослих, історична  година «Життя  віддане під  Крутами»   в Новомиколаївській   сільській 

бібліотеці. 

До вшанування  пам”яті   Крут  29 січня для  учнів Кропивницької  ЗШ бібліотекар Кропивницької 

с/б №1 Петрова Н.В.  разом  з шкільним  бібліотекарем  Олексієнко В.С. провели  історичну годину-

спомин «На Аскольдовій могилі  український  цвіт». Бібліотекарі доступно та цікаво розповіли присутнім 

про бій під  Крутами, наголосивши на тому, що  29 січня 1918 року- це  не лише день  скорботи 

за  українською молоддю,  а й день величі  духу української  нації.  Жертовності та героїзму Крут  

забувати не можна. В заході брали участь  учні : готували повідомлення про бій під  Крутами,  

декламували поетичні  твори,присвячені  юним героям. Під  час  заходу  учні переглянули  

відеофільм «Недооцінений урок історії. Герої Крут». Пам”ять полеглих Героїв  вшанували  

хвилиною мовчання. Присутні  мали  змогу ознайомитися з книжковою  виставкою «Герої Крут- 

для нащадків   взірець»  на  якій були представлені  документи  про подвиг українських  юнаків, 

який  вічно залишиться в історії  як  символ  національної  честі, та  нескореного  духу  нашої  

нації.  https://io.ua/37686827p https://io.ua/36770270p

 

 

     «Соборна мати – Україна, одна для всіх,  як оберіг»


Одним із найважливіших днів в історії українського народу по праву можна вважати 22 січня. 

Він відіграв значну роль у становленні, розвитку та зміцненні української державності, формуванні 

та утвердженні  української самостійної соборної держави. З цієї нагоди в Кропивницькій сільській 

бібліотеці,  для учнів 7 – 9 класів було проведено історичну мандрівку до Дня соборності України: 

«Україна соборна, сильна, вільна». Також було оформлено  виставку – символ:  «Україна є і буде».

Також і Комишуватська сільська бібліотека разом з учнями 5 класу святкує річницю проголошення 

Соборності нашої держави. Бібліотекар ознайомила читачів 5-го класу з книжково-ілюстративною 

виставкою, звернула увагу на вірш відомого поета Володимира Сосюри, який народився і виріс в 

місті Дебальцево на Донбасі.

В сільських бібліотеках району до Дня Соборності підготовлено та оформлено книжкові виставки 

та проведено патріотичні години в Кропивницькій с/бібліотеці №1, Кропивницькій с/бібліотеці №2, 

Іванівській с/бібліотеці, Захарівській с/бібліотеці, Рівнянській с/бібліотеці №1, Приютівській с/бібліотеці, 

Рівнянській с/бібліотеці для дорослих, Комишуватській с/бібліотеці, Рівнянській с/бібліотеці для 

дітей «Україна є, була і буде»,  «Україно, Соборна держава, сонценосна колиско моя», «Україна – 

Соборна, вільна держава», «Соборність України – основа державності»,  «У єдності сила народу», 

«Хай живе рідна Соборна Україна», «Злука. Соборність. Воля», «З Україною в серці», «Вона  - наш 

витвір, наша мрія, соборна вільна Україна», «Україна – велика сім′я і ми всі її діти», «Україно, ти 

моя мудра, єдина».

https://io.ua/37649753 https://io.ua/37649754 https://io.ua/37649755
https://io.ua/37649756    https://io.ua/37649757  https://io.ua/37649758

 

 

 

В день Святого Андрія Первозванного в Кропивницькій сільській бібліотеці №1 відбулася
година краєзнавства: «Андріївські вечорниці», на яку завітали учні 11 класу.
Бібліотекар розповіла  про життєвий шлях апостола Андрія, та як святкували це свято 
раніше. Адже саме цього дня,  українці споконвіку відзначали одне з найулюбленіших свят — 
день св. Андрія Первозванного або, як у народі називають, свято Калити. Комусь  воно приносило 
багато радості, комусь – кохання, тож гарний настрій та знайомство з традиціями і обрядами 
українського народу залишилися на згадку учасників заходу надовго. https://io.ua/37470502p


 

Людське здоров’я та життя –  це найбільші життєві цінності. Відповідальне ставлення до їхнього 

збереження та поліпшення  -  це найкраще, що людина може зробити для себе і оточуючих.

  1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ, у Кропивницькій сільській бібліотеці №1  проходив 

день інформації «Про СНІД на повен голос». Учні 7 класу  дізналися від бібліотекаря про історію 

виникнення СНІДУ, походження вірусу та про сучасні засоби лікування Віл-інфекції, а головне, 

як запобігти зараженню. https://io.ua/37436338


Незабудки  пам`яті

Не забудь! 

Незабудки голубенькі,
Дуже ніжні і малі,
На лужку при самій річці
Між травою розцвіли.

І такі вони несмілі,
Налякав їх хтось, мабуть,
Що усім шепочуть тихо:
«Любий друже! Не забудь!»

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ  у смутку 

і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців 

цієї чорної сторінки в історії України.

     До Дня пам’яті жертв голодомору та з метою гідного вшанування  пам`яті жертв геноциду 

українського народу в Кропивницькій сільській бібліотеці №1 було підготовлено меморіальну 

викладку «Чорні крила голодомору» та проведено акцію  «Незабудки памяті». В бібліотеку 

завітали учні 3 класу разом з класним керівником  Стеценко Ю. Г., аби прикріпити символічну 

квітку  незабутку, як символ пам`яті. Також бібліотекар Петрова Наталія Вікторівна  ознайомила 

учнів із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами голодомору

безпосередньо в нашому краї.

На календарі ХХI століття і вшанувати пам'ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, 

сучасні українці, маємо зробити не так для мільйонів загиблих жертв, як за для нас та нашого 

майбутнього . Ми повинні завжди пам`ятати про ті страшні події й робити все, щоб подібне 

ніколи не повторилося. https://io.ua/37406330

 

 


30 вересня -  Всеукраїнський  день  бібліотек                                                                                                 

 

   Бібліотеки  завжди  були місцем  акумулювання знань, а також  культурно-просвітницькими 

центрами громади. Водночас  різні часи потребують  різних  підходів  до роботи  бібліотек,  

зважаючи  на технічний  прогрес та  зміни  запитів  суспільства, що  спонукає  бібліотек до 

постійного  розвитку. Цей  матеріал ми  присвячуємо  саме  тому, як зберігаються, і не тільки  

зберігаються, а й  розвиваються сільські  бібліотеки району. У 2017  році ремонти  зроблено у :

Диминській сільській  бібліотеці (витрачено  25.0 тис. грн.. кошти сільського  бюджету), 

Кропивницькій  №1 сільській бібліотеці (витрачено  60.0 тис. грн.. кошти  сільського  бюджету), 

Приютівській  сільській  бібліотеці  витрачено (63.0 тис. грн..  спонсорські кошти , 33 тис. грн.. 

(кошти сільського бюджету). Сільські бібліотеки  району з обміних  фондів ОУНБ ім.. Д.Чижевського 

отримали  1662 примірника книг  на 123.4. тис.  грн.. За кошти сільських бюджетів поповнився 

книжковий фонд таких бібліотек: Малотимошівської -162 примірника  на 15.4 тис. грн.., 

Помічнянської -66 примірників на 4.0 тис.грн.,Рівнянської для дорослих -184 примірника на 

12.0 тис.грн.,Рівнянської для  дітей – 212  примірників на 12.0 тис.грн.,Рівнянська №2  - 95 

примірників на  6.0 тис.грн., Петрівська –  49 примірника на 2.3 тис.грн.,Новомиколаївська- 

81 примірник на 3.4  тис.грн.   На 2017 рік для всих сільських  бібліотек сільські  ради  оформили 

якісну  передплату  395  примірників періодичних  видань  на 62.8  тис.грн. Завдяки наполегливій 

праці бібліотечних працівників Комишуватської сільської бібліотеки (Юрьєва І.І.),Приютівської 

сільської бібліотеки (Таран М.М.),Кропивницької №1 та №2  (Петрова Н.В.,Момонт Л.В.) ,Помічнянської 

(Омельченко Д.Л.),Іванівської (Савчук Л.В.),Вербівської (Слюсаренко В.П.). 8бібліотек мають 

комп’ютери та  підключені до мережі інтернет Рівнянська для дорослих,Іванівська. Комишуватська,

Ганівська,Малотимошівська,Помічнянська,Приютівська,Новомиколаївська сільські  бібліотеки. 

У 2017 році в Приютівську сільську   бібліотеку закуплено 5 моніторів на 17.0 тис.грн. Книгозбірні  

постають як багатофункціональні установ,платформи для  популяризації  читання, розвитку 

інформаційної грамотності, як місце   навчання та спілкування для  людей  різного  віку, центри 

обєднання  громад. Внесок кожного бібліотекаря дуже  важливий  для  спільної  справи, адже  

мудре поєднання  кращих  традицій  минулого та сучасності є запорукою успішного майбутнього 

України.

      Шановні  колеги! Щиро вітаємо Вас з професійним святом духовності, мудрості і знань – 

Всеукраїнським днем бібліотек!

      Бажаємо Вам,  міцного  здоров”я, миру, професійного зростання,цікавих книг, вдячності  

користувачів, натхнення  для  нових  ідей, добробуту та всіх  життєвих  гараздів, а Вашим 

бібліотекам – стрімкого розвитку  та  процвітання!

       З поваго і вдячністю  за  Вашу  подвижницьку  працю, професіоналізм і відданість  професії.

 

Відділ культури та  туризму

районної  державної  адміністрації                                А.БОНДАР

https://io.ua/37094631

 


Щороку з різних куточків нашої степової Новоукраїнщини збираються справжні поціновувачі 

театрального мистецтва, щоб долучитися до яскравої і знакової події в культурно-мистецькому 

житті нашого району.

Тож цього року 27 вересня за підтримки районної державної адміністрації, відділу культури 

і туризму районної державної адміністрації, Новомиколаївської сільської ради на сцені 

Новомиколаївського сільського Будинку культури відбулося урочисте відкриття районного свята 

театрального мистецтва  в рамках ХLVІІ-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва 

«Вересневі самоцвіти» за участю кращих самодіяльних театральних  колективів району. 

Перед початком презентації театральних колективів, які порадували присутніх своїми 

майстерними виступами, відбулася церемонія нагородження аматорів Новоукраїнщини.

Дипломами відділу культури і туризму районної державної адміністрації за популяризацію 

аматорського театрального мистецтва, професійну майстерність, активну участь у художній 

самодіяльності району та з нагоди ХLVІІ-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва 

«Вересневі самоцвіти» нагороджено: народний аматорський театр ЦПК «Ювілейний» (керівник 

член спілки театральних діячів Анатолій Телков), народний аматорський театральний колектив 

Рівнянського СБК (керівник заслужений працівник культури України Олександр Ніколаєнко), 

театральні колективи Новомиколаївського СБК (керівник Ганна Бабчук), Комишуватського СБК 

(керівник Марина Усова), Кропивницького СБК (керівник Лариса Урба), Помічнянського СБК 

(керівник Віра Запорожець), Новоєгорівського СБК (керівник Наталія Кузьменко), Захарівського 

СБК (керівник Іван Михайлов), Кропивницького с/к (керівник Марія Азза), Фурманівського с/к 

(керівник Марина Усова).

Подякою  за сумлінну працю та активну роль у житті місцевої громади та популяризацію 

українського мистецтва нагороджений і Новомиколаївський сільський голова Августюк В.В.

Гарний настрій присутніх, як і гучні оплески після кожного виступу театралів, свідчили 

про те, що творча зустріч принесла неабияке задоволення як виступаючим, так і глядачам.

 

«Роль клубного закладу як культурно-дозвіллєвого

центру в житті сільської громади»

 

08 вересня 2017 року, згідно плану роботи   методичного центру відділу культури і туризму

районної державної адміністрації на базі Комишуватського сільського Будинку культури, одного

з кращих закладів культури району, відбувся виїзний семінар працівників клубних закладів

району на тему: «Роль клубного закладу як культурно-дозвіллєвого центру в житті сільської

громади».

     На фасаді Комишуватського сільського Будинку культури  гостинно зустрічали учасників семінару

Комишуватський сільський голова М.Є.Дащук та директор  клубного закладу  В.Л.Усов.

      Відкрив районний семінар клубних працівників начальник відділу культури і туризму районної

державної адміністрації А.А. Бондар. Наголосив про важливість проведення даних семінарів, які

надають змогу працівникам культури підвищувати свій професійний рівень із різних актуальних

напрямів. Спокон віків носієм народної культури було село. На сьогодні таким є і Комишувате.

Осередком клубної творчої роботи в селі Комишувате є сільський Будинок культури. Це - один з

кращих клубних закладів в районі. Сьогоднішній стан закладу культури, приклади діяльності його

працівників, свідчать про те, що незважаючи на несприятливі умови нашого нелегкого сьогодення,

можна успішно робити свою справу.

На початку роботи семінару сільський голова ознайомив присутніх про розвиток культури на

території та поділився планами на майбутнє.  У своєму виступі зазначив, що допомогу культпрацівникам

вважає своїм першочерговим завданням.   

Перше питання, яке розглядалося на семінарському занятті, було присвячене актуальним завданням

та проблемам клубного аматорства, також проведено аналіз творчих звітів колективів художньої

самодіяльності клубних закладів району у 2017 році.  

З питанням «Організація дозвілля різних вікових груп населення» виступила методист з клубної

роботи відділу культури і туризму Н.О. Добровольська, яка зазначила про важливість проведення

культурно-мистецьких масових заходів, створення любительських об’єднань, аматорських колективів

за жанрами для населення різних вікових категорій, використання інноваційних форм та методів

культурно-освітньої роботи. Клубні працівники отримали методичний матеріал «Методика організації

дозвілля різних вікових груп населення» та поради до проведення культурно-мистецького заходу

«Свято вишиванки» до Дня незалежності України.

  Цікавою для учасників семінару була проведена відеопрезентація діяльності та творчих здобутків

творчих колективів Центрального Палацу культури «Ювілейний» «Мистецтво степового краю»

підготовлена директором ЦПК «Ювілейний» Н.М.Білокінь. 

 Директори Кропивницького СБК Л.І.Урба, Новоєгорівського СБК Н.М.Кузьменко та Рівнянського

СБК О.В.Гаршанов ознайомили присутніх з фото та відеоматеріалами роботи клубних закладів з

організації дозвілля населення.

  Директор Комишуватського СБК В.Л.Усов презентував відеоматеріал з традиційного відзначення

в селі Комишувате Дня незалежності України.

Питання  підготовки закладів культури в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. висвітлила методист

з бібліотечної справи відділу культури і туризму Л.І.Загорбенська. 

Високу оцінку учасників семінару здобули виступи творчих колективів Комишуватського СБК.

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Коровайниці», народний аматорський ансамбль

пісні і танцю «Криниця», театральний колектив, вокально-інструментальний ансамбль, вокальні

ансамблі, тріо, дуети, і це – неповний перелік колективів, які працюють у Будинку культури.  

Колективи клубного закладу є активними учасниками всеукраїнських, обласних, районних мистецьких

заходів, фестивалів, оглядів, конкурсів. Культурно-мистецькі заходи, які проводяться у Комишуватому,

завжди цікаві, і завжди для людей.

Для учасників семінару було організовано та проведено екскурсію до музею Хліба Комишуватській

ЗОШ (директор В.Г.Годлевська) та музею Трудової Слави с. Комишувате. Учасники семінару висловлювали

щиру зацікавленість експозиціями музеїв, історією села та району. З цікавими історичними фактами

із життя Олександра Васильовича Гіталова, тракторна бригада якого стала всесоюзною школою передового

досвіду для хліборобів, всіх присутніх ознайомив директор Краєзнавчого музею Новоукраїнського

району М.О. Гаращенко.

По закінченні семінару, його учасники висловили щиру вдячність Дащуку  Миколі Євгеновичу –

Комишуватському сільському голові, Крамару Петру Лаврентійовичу – директору ТОВ АПК ім.. О.В.Гіталова,

Усову Віктору Леонідовичу – директору Комишуватського СБК, всім працівникам галузі, причетним

до проведення семінару. https://io.ua/37037164p

 

6 вересня 2017 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського відбувся 

семінар-практикум для працівників сільських бібліотек Новоукраїнського району. Бібліотекарям надані 

рекомендації щодо створення модельної бібліотеки, наведені приклади роботи вже створених модельних 

бібліотек у Кіровоградському та Долинському районах. Крім цього, учасники семінару отримали консультації 

з актуальних питань бібліотечної роботи: формування бібліотечних фондів, запровадження Універсальної 

десяткової класифікації, використання соціальних медіа в роботі бібліотеки, ознайомились з перлинами 

сучасної української літератури, зустрілись з місцевими письменниками Ольгою Полєвіною та Олександром 

Архангельським.

https://io.ua/37001389 https://io.ua/37001390 https://io.ua/37001391  


« Село моє! Для нас усіх єдине».


Зазвичай в Іванівці свято до Дня Незалежності співпадає з Днем села. Ось і цього року 26 серпня 

було проведено таке свято. До цього свята готувалися всі заздалегідь, адже на свято було запрошено 

дуже багато талановитих гостей : переможець фестивалів авторської пісні м.Миколаї, Київ, Кропивницький 

автор музики і слів  начальник відділу культури Новоукраїнської районної державної адміністрації 

Бондарь Анатолій Анатолійович, який звернувся до громади з привітаннями та подарував свої пісні; 

соліст вокально-інструментального гурту « Сяйво» ЦПК « Ювілейний» переможець Всеукраїнського конкурсу 

« Калиновий спів»  2017 року – Гур`єв Валерій, неодноразовий переможець міжнародних та всеукраїнських 

конкурсів – фестивалів, краща соліста всеукраїнського конкурсу « Серпневий зорепад»  солістка ЦПК «Ювілейний»

-Наталя Білуха, лауреат Всеукраїнського конкурсу « Тріумфест», перереможниця « Голос країни» ,   

« Золотий кубок» за зайняте 1 місце 2017 року – Олійник Каріна; Хореографічний колектив   « Волошки»  

Новоукраїнського комунального будинку культури філії №1 – директор Бойко О.Г. керівник Тітовська Ю.М. 

підготували  художні композиції  і танці  , які подарували чимало гарних вражень. З нетерпінням чекали 

присутні на святі виступу гурту « Іванівські кумоньки» у складі  Дирко Л.,Чупак Л, Колєснік І,  Баришева І, 

Артеменко Л, Колєснік О ,та художнього керівника  Гриценко О. Л. та дуету « Перлина» у складі : Пилипенко Н, 

та Спринчан Т. Цікавий танок  підготував хореографічний колектив « Веселка» Іванівського СБК  керівник 

Ольга Баркар,  на якому презентували вишиті рушники народних майстринь Сівак Любові, Онойченко Катерини, 

Ситай Ганни, Петренко Тетяни  та інших  талановитих майстринь села.

  Цікаво вели свято ведучі Чекерлан Марина та Якубовський Віталій. Діти Іванівської ЗШ привітали 

всіх з Днем Незалежності.  Сільський голова Чуйко П.А. привітав наймолодшого жителя села подарунком. 

Виставку народних майстринь підготувала завідуюча сільською  бібліотекою Савчук Л.В. На виставці були 

представлені  вишиті роботи  Сівак Любові,Чернуцької Анастасії, Петренко Тетяни, Онойченко Катерини, 

Зернової Олени, Зернової Наталі, Кулакевич Зінаїди, Валекжаніної Наталі,  мотанки Світлани Троян.

 

  На святі було представлено і виставку продаж аксесуарів  народних майстринь Тетяни Тищенко та 

Лапицької Руслани. Цікаву виставку картин  презентувала жителька с.Димино  Гонопольська Ірина та 

провела для дітей майстер- клас з живопису. Розпис хною провела  Лисак Аліна учениця художньої школи 

м.Кропивницький. Смачним короваєм почастували всіх присутніх на святі.

  Для дітей свято розпочалося о 14 години дня. За спонсорські кошти було проведено дуже багато 

цікавих заходів.  В центрі села розмістилися різні атракціони, гурт базі-арт, проводив  різні  цікаві конкурси, 

була задіяна  анімація, проводився майстер клас для дітей та дорослих з виготовлення горщиків на гончарному 

крузі.

  За кошти спонсорів смачну юшку, куліш та плов приготували господині свята Шаповал Л, Полюк В, Дрига А, 

Літінська О, Ляхова О, Шарова Н, Баришева І.А, до юшки господині села напекли коржів та домашнього хліба ,та

на закінчення свята всіх і  пригостили домашніми стравами. А спонсорами нашого свята були:

Рибінський Б.Й, Омельяненко С.Б, Олійник Г.А, Омельяненко О.А, Нікітін А.О, Маляренко Ю.А, Чекерлан В.А, 

Язиков В.С, Горобець К.В, Троянський М, Ліпська Н.І. Гарний подарунок до дня села підготував Маліборський 

Олександр, біля зупинки поставив великий надпис « Я люблю Іванівку», за що йому всі жителі села вдячні.

Завдяки активності нашої громади, свято відбулося на славу.

https://io.ua/36965714 https://io.ua/36965715 https://io.ua/36965716 https://io.ua/36965717

             Завідуюча Іванівською сільською бібліотекою Л.Савчук.


12 серпня 2017 року у центрі села Рівне Новоукраїнського району відбувся VІІІ фестиваль «Серпневий зорепад»,

засновником і спонсором якого є група компаній ТОВ «УкрАгроКом». Гостями фестивалю стали Олег Скрипка з

групою ВВ та богатир Василь Вірастюк. У святковому фестивалі також взяли участь колективи з усієї Кіровоградщини.

Новоукраїнщину представили вокальні ансамблі Ганнівського (керівник Євген Карман), Диминського (керівник Наталія

Любенко), Іванівського (керівник Ольга Баркар), Кропивницького (керівник Ігор Урба), Малопомічнянського (керівник

Ганна Матейко) сільських будинків культури, Малотимошівського сільського клубу (керівник Інна Рак), народний

аматорський фольклорний ансамбль «Коровайниці» Комишуватського сільського Будинку культури (керівник Дмитро Жук),

народний аматорський хоровий колектив "Веселка" Рівнянського сільського Будинку культури (керівник Олександр

Міркунов). Жителі та гості села Рівне мали змогу милуватися виставкою творчих робіт майстрів декоративно-ужиткового

та образотворчого мистецтва району, а саме: Любові Барбулат, Миколи Паскаря, Віктора Вергуна, Ірини Гонопольської,

Тетяни Петренко, Руслани Лапіцької,  Світлани Донець,  Анатолія Коробова. В номінації «кращий соліст» визнано

Наталію Білуху з міста Новоукраїнка. Пісня,  яка прозвучала у її виконанні,  зворушила всіх присутніх. Теплими оплесками

за отриману насолоду всі присутні щиро дякували учасниці фестивалю.  https://io.ua/36905285p

 

14 серпня 2017 року в Кропивницькій сільській бібліотеці №1 було проведено захід  «Читай,

я буду слухати!». Мета  заходу: заохочення до читання та відродження традицій родинного читання,

популяризації кращих родинних творів для дітей, створення позитивного настрою у дітей, залучення

їх до активного читання разом з друзями . До бібліотеки завітали вихованці ДНЗ № 1 «Ромашка».

Діти з задоволенням слухали казкові історії, брали участь у вікторині, іграх.  Також з захопленням

прослухали  казку  «Ріпка» на новий лад. Після прочитаної казки  діти проявили себе активно, із

великим задоволенням відповідали на запитання, відгадували загадки. А ще щоб зацікавити малечу,

бібліотекар запропонувала маленьким слухачам, трішки побути акторами і розіграти сценку за прочитаною

казкою. Театральне дійство діти сприйняли з теплом і увагою.

https://io.ua/36900043 https://io.ua/36900044 https://io.ua/36900045 https://io.ua/36900046


        В липні 2017 року в Кіровоградській обласній універсальній науковій  бібліотеці

ім. Д.І.Чижевського у краєзнавчому відділі відбулася виставка та  персональна презентація

картин «Мисливські простори» жителя села Костянтинівка, Іванівської сільської ради Чепеняка

Василя Степановича. Відкрили презентацію старший бібліотекар відділу краєзнавства Маламен

Оксана Павлівна та завідуюча Іванівською сільською бібліотекою Савчук Людмила Володимирівна.

Василь Степанович народився 4 грудня 1950 року в селі Сенечів Долинського району

Івано-Франківської області.  Малювати Василь почав з дитинства олівцями та аквареллю, його

роботи помітили і виставляли неодноразово в рідній школі, сільському будинку культури та в

районі. Після служби в армії Василь Степанович працював до 1986 року в силових структурах

УВД Івано-Франківського облвиконкому. За період служби в армії та служби в міліції майже не

малював, бракувало часу. В 1986 році він переїхав в село Костянтинівку Новоукраїнського

району де проживає і сьогодні. З цього часу і почав досконало займатися написанням своїх робіт.

Василь Степанович пише картини для свого власного задоволення, в нього їх більше ста, але

дуже багато своїх робіт він подарував друзям і знайомим. Кожна  робота художника різна, кожній

картині притаманні тонка лірика пейзажу, вільна манера живопису.А ми горді тим, що на території

нашого району проживає така талановита людина!

https://io.ua/36857112

https://io.ua/36857113


В рамках обласної бібліотечної акції  «Читай, я буду слухати!» в Рівнянській сільській 

бібліотеці для дітей для учнів четвертого класу Рівнянської школи-інтернату, бібліотекарями 

Довгокер Н.М. та Горбенко Т.П. проведено story-time . Діти з захопленням слухали твори 

Мозера Ервіна «Мануель і Діді. Велика книга маленьких мишачих пригод» та Сухомлинського 

Василя Олександровича «Квітка сонця». Після читання творів дітки відгадували загадки, малювали

і ділилися враженнями про прочитане.

https://io.ua/36777289 https://io.ua/36770270 https://io.ua/36770271 https://io.ua/36777292

 

В Комишуватській сільській бібліотеці, в рамках обласної бібліотечної акції «Читай, я буду 

слухати, учасники табору «Веселка», разом зі своїми вихователями Михальською Н. П. та 

Годлевською О.О. поринули у чарівний світ книги Аліни Артюх «Поезія Рудої Киці». Вони відчували 

світ так, як відчуває його Киця і всі стали трішечки добрішими. Всі захотіли стати Кицями, рухалися так, 

як котики, всі хотіли розповісти про своїх домашніх пухнастиків, розгадували загадки про котиків.

https://io.ua/36774838 https://io.ua/36774839 https://io.ua/36774840


«У книги канікул немає»

17 липня 2017 року в рамках обласної бібліотечної акції «Читай, я буду слухати!» бібліотекар 

Кропивницької сільської бібліотеки №1 Петрова Н.В. провела  для дітей Кропивницької  ЗШ 

гру-вікторину  «Місце зустрічі – острів Всезнайка».  Перш ніж потрапити на острів  «Всезнайки»

 діти поділилися на команди «Ромашка»  та  «Барвінок»,  і  у  формі захоплюючої гри подорожували

сторінками улюблених книг: «Сучасна дитяча енциклопедія», «Дітям про все на світі», «Українські

народні казки».      

Відповівши на запитання вікторини та розгадавши загадки,  обидві команди потрапили на 

острів  «Всезнайка». https://io.ua/36770270 https://io.ua/36770271

 

18 червня 2017 року працівниками Приютівського сільського Будинку культури (директор

Таміла Андрейченко, художній керівник Віра Волохова, акомпаніатор Олександр Бойко) спільно

з сільською радою для дітей війни було проведено вечір-вогник з нагоди Дня скорботи і вшанування

пам’яті жертв війни в Україні в рамках естафети культури «Від села до села». Всі запрошені зібралися

в чудовому товаристві на свято, щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий

віковий і життєвий досвід. З вітальним словом до всіх присутніх звернулася сільський голова

Присяжнюк О.Ф. Приємні хвилини відпочинку глядачам  свята подарували аматори сцени:

танцювальний колектив «Рушничок», вокальна група «Вербиченька» солісти Таміла Андрейченко,

Лариса Іваненко, Ася Мкртчян, Інна Криворучко, учні Приютівської ЗОШ.   Відповідно плану роботи відділу культури і туризму районної державної адміністрації, та з

метою надання методичної допомоги сільським бібліотекарям,  7 червня 2017 року, на базі

Помічнянської сільської бібліотеки, за участі начальника відділу культури і туризму Бондаря

Анатолія Анатолійовича, директора ЦПК «Ювілейний» Білокінь Наталії Миколаївни та

працівників методичного центру відбувся районний виїздний семінар сільських бібліотекарів

на тему: «Сучасна бібліотека – центр інформації духовного розвитку та організації дозвілля

населення».

https://io.ua/36591060

https://io.ua/36591061

 

https://io.ua/36591062p

https://io.ua/36591063p

Є чорне золото, є чорний хліб.

                                                             Є чорний лебідь і лебідка чорна.

                                                           Та найчорнішим серед них усіх

                                           Є все-таки Чорнобиль.

                                                                  З Чорнобиля несеться чорний вітер,

                                                             І чорний біль торкається сердець.

                                                         І поросли на схилах чорні квіти.

                                                               І чорним став на цвинтарі чебрець.

26 квітня 2017 року в  Кропивницькій сільській бібліотеці  №1 було проведено годину

пам`яті «Чорнобиль – чорна біль». Бібліотекар Петрова Наталія Вікторівна  підготувала

літературно-документальну композицію та продемонструвала учням 7 класу Кропивницької ЗШ

добірку відеоматеріалів про трагічні події на Чорнобильській АЕС,  учні декламували вірші про

чорнобильську трагедію,  ознайомилися з періодикою та книгами на виставці «Чорнобиль –

чорна біль». Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

https://io.ua/36359210 https://io.ua/36359211

 

КНИГОМАНІЯ – 2017     СУПЕРЧИТАЧ    БІБЛІОТЕКИ

    

В Новоукраїнській дитячій бібліотеці пройшов районний  етап Всеукраїнського  конкурсу

«Книгоманія -  2017»,  на  який  завітали    найкращі  читачі  сільських  бібліотек :  Даниш

Альона  ( Глодоська   №1 ,     завідуюча - Булига Н.І.), Літінська  Маша та Баришева  Аріна

(Іванівська  ,               завідуюча Савчук Л.В.),  Батаєв  Микола ( Новомиколаївська  ,  бібліотекар

Савенко Н.А.), Петриченко Вікторія (Рівнянська  дитяча бібліотека , завідуюча  Довгокер Н.М).

Компетентне  журі оцінювало вміння учасників стисло та аргументовано   висловлюватися  

про   прочитане. Учасники   конкурсу  добре    підготувалися  та гарно   презентували  книги сучасних    українських  та   зарубіжних   авторів.   Всі  учасники    достойно  виступили    у 

першому   конкурсі, та вирішальну  роль  зіграла участь у  літературній  вікторині,  де  потрібно

було відповідати  на  питання  по  творах   класичної  та  сучасної   дитячої   літератури, адже

найкращий  читач  -  це  читач, який  прочитав   найбільше  книг. Переможцем , а  саме  суперчитачем

другого   етапу Всеукраїнського  конкурсу  «Книгоманія  -  2017» стала   Баришева  Аріна  -

учениця  7 класу, читачка    Іванівської   сільської   бібліотеки. На   переможця   чекає   участь в ІІІ-му етапі  обласного конкурсу  «Книгомонія – 2017»  у м. Кропивницькому.

Бажаємо   успіху  Аріні!

https://io.ua/36272415

15 березня 2017 року на сцені Рівнянського СБК (директор Олександр Гаршанов, художній керівник

Тетяна Гаршанова) була представлена звітна творча програма аматорських колективів клубного

закладу, яка проходила в рамках естафети культури «Від села до села», присвячена 73-й річниці

визволення с. Рівне від фашистських загарбників.  Гарно сприймали глядачі виступи народного

аматорського хорового колективу «Веселка» (керівник  Олександр Міркунов), танцювального

колективу «Веселка» (керівник Олена Зазимко), народного аматорського театрального колективу

(керівник Олександр Ніколаєнко), дитячого вокального ансамблю «Первоцвіт» (керівник Іван Зазимко),

жіночого вокального ансамблю «Яворина» (керівник Олександр Міркунов), клубу пісні «Розрада»

(керівник Ольга Лубенець), солістів Тетяни Гаршанової, Карини Олійник, Протас Влади, Оксани Грабовської.

Особливу вдячність висловлюють працівники Рівнянського СБК та учасники художньої творчості

сільському голові В.С.Недільку за підтримку та  допомогу.     

https://io.ua/36134779p https://io.ua/36134781p https://io.ua/36134784p https://io.ua/36134786p

https://io.ua/36134789p https://io.ua/36134795p https://io.ua/36134798p https://io.ua/36134800p

https://io.ua/36134803p


08 та 13 березня 2017 року на розсуд журі та глядача своє мистецтво презентували колективи

Комишуватського та Іванівського сільських будинків культури. Звітні творчі програми обох клубних

закладів, які проходили в рамках естафети культури «Від села до села» були цікавими, насиченими,

різножанровими. Колективи закладів яскраво продемонстрували пісенні традиції наших батьків,

невмирущі звичаї хореографічного та театрального мистецтва, як основне підґрунтя для виховання

молодого покоління.  

https://io.ua/36134350
https://io.ua/36134351
https://io.ua/36134352
http://io.ua/36134353
https://io.ua/36134390
https://io.ua/36134391
https://io.ua/36134392
https://io.ua/36134393
https://io.ua/36134394

9-10 березня 2017 року з нагоди дня  народження   Т.Г. Шевченка в сільських  бібліотеках  

району  проведено  голосні  читання   поезії  Шевченка  та оформлено  книжкові  виставки, 

тематичні  полички, інформаційно-тематичні  викладки: «Поет  духовної  свободи» (Приютівська

с./бібліотека),  «Кобзарем його ми  звемо» (Рівнянська  бібліотека  для  дітей), «Твори 

Тараса   - України гордість і окраса» (Вербівська с./бібліотека), «Геній слова  й пензля»

(Іванівська с./бібліотека), літературна  година   «Бринить  струна  Шевченкового  слова»

(Захарівська  с./бібліотека). В Кропивницькій с./ бібліотеці №1 проведено читацький

марафон «Шевченкове слово живе», на  захід завітали  учні 4, 6 класів Кропивницької ЗШ

та вихованці ДНЗ «Ромашка»№1. Бібліотекар розповіла про маловідомі  сторінки з життя

поета, діти продекламували вірші поета «Мені  тринадцятий  минало…», «Заповіт»,

«Широкою  долиною», по завершенню  заходу  діти  переглянули книжкову 

виставку-вшанування  «Тарас  Шевченко -  України син».

https://io.ua/36115335p https://io.ua/36115336p

 

 
26 лютого 2017 року на районній сцені Центрального Палацу культури «Ювілейний» естафету
культури «Від села до села» продовжили аматорські колективи Шишкинського сільського Будинку
культури (директор Раїса Конельська) та Фурманівського сільського клубу (завідуюча Євгенія
Логош, культорганізатор Марина Усова). Високий професійний рівень виступу Новоукраїнського
комунального будинку культури №1 (філії №1, №2, №3) – директор Ольга Бойко, не залишив
байдужим жодного глядача. Яскраве дійство надовго запам’ятається і  учасникам, і слухачам.
Естафета культури «Від села до села» в котрий раз доводить, що в районі панує дух справжнього
мистецького змагання, любові до рідного краю.
https://io.ua/36022558 https://io.ua/36022677 https://io.ua/36022678 https://io.ua/36022679
https://io.ua/36022680

24 лютого 2017 року сцена Кропивницького сільського клубу квітувала розмаїттям аматорських

колективів, танцювальних візерунків та українською піснею. Це продовжували свої звіти аматори

Ганнівського (директор Євген Карман), Кропивницького  (директор Лариса Урба, художній керівник

Ігор Урба) сільських будинків культури та Кропивницького сільського клубу (завідуюча Марія Азза).

Вони легко, на єдиному диханні, радували своїми виступами сільських глядачів.

https://io.ua/36022460 https://io.ua/36022464 http://io.ua/36022466 https://io.ua/36022467

 

http://io.ua/36022468 https://io.ua/36022469

 

19 лютого 2017 року в Центральному Палаці культури «Ювілейний»   естафету

    

культури «Від села до села» в рамках творчих звітів клубних закладів району

продовжили аматорські колективи сільських закладів культури Варварівського с/к

(завідуюча Ольга Фрітче), Малотимошівського с/к (завідуюча Інна Рак), Помічнянського

СБК (директор Віра Запорожець, художній керівник Володимир Єрьоменко),

Семенастівський СБК (директор Світлана Петрик), хоровий колектив «Журавка»

районної громадської організації «Захист дітей війни». Демонструючи свої таланти на

районній сцені,  клубні заклади  в котрий раз  довели – українська земля має особливу

культуру і її багатство стилів  та жанрів ні з чим не порівняти.

http://io.ua/35984695 http://io.ua/35984696 http://io.ua/35984697 http://io.ua/35984698

17 лютого 2017 року в  методичному центрі  відділу культури і туризму РДА відбулася  розширена  рада 

на  тему «Результати   діяльності  роботи сільських бібліотек  району   за 2016 рік  та  визначення

ключових  позицій розвитку бібліотек  на 2017 рік”     за    участю начальника  відділу  культури і

туризму РДА  А.А.Бондаря  методистів  з  бібліотечної справи   Л.І. Загорбенської, Я.С.Іванової 

 та сільських бібліотекарів. Для   учасників  семінару директор краєзнавчого  музею  Новоукраїнського

району   М.О.  Гаращенко  провів екскурсію «Роль  бібліотек   у розвитку  краєзнавства».

http://io.ua/35984148 http://io.ua/35984149 http://io.ua/35984150 http://io.ua/35984152

http://io.ua/35984153 http://io.ua/35984154

 

12 лютого 2017 року в ЦПК «Ювілейний» звітні творчі програми  на розсуд журі та глядачів 

представили аматори та аматорські колективи  Диминського (директор Наталія Любенко),

Захарівського (директор Іван Михайлов), Малопомічнянського (директор Ірина Шаповал,

художній керівник Ганна Матейко)  сільських  будинків культури, демонструючи свої вокальні,

хореографічні та акторські здібності, в котрий раз  довели, що культурні традиції живуть і

сьогодні їх зберігають і передають з покоління в покоління.

http://io.ua/35944619
http://io.ua/35944666 http://io.ua/35944702 http://io.ua/35944744
http://io.ua/35944745
http://io.ua/35944746 http://io.ua/35944747 http://io.ua/35944751

http://io.ua/35944758

 

05 лютого 2017 року в Центральному Палаці культури «Ювілейний» розпочала ходу естафета культури «Від села до села» в рамках творчих звітів аматорських колективів клубних закладів району. На районній сцені складали іспит перед районним журі, гостями та жителями міста аматори народної творчості. Яскраві костюми учасників концерту заквітчали заклад культури. Творчий доробок представили аматори Вербівського с/к (завідуюча Людмила Пич), Войнівського с/к (завідуюча Тетяна Мороз), Глодоського с/к (завідуюча Леся Хоружа, культорганізатор Микола Борщенко), Козаковобалківського с/к (завідуюча Лариса Пастушина), Петрівського с/к (завідуюча Олеся Геніх), Новоєгорівського СБК (директор Наталія Кузьменко, художній керівник Дмитро Жук), Новомиколаївського СБК (директор Ганна Бабчук, художній керівник Олександр Насипайко).

http://io.ua/35912572  http://io.ua/35912573  http://io.ua/35912575  http://io.ua/35912579  http://io.ua/35912583  http://io.ua/35912586  http://io.ua/35912587  http://io.ua/35912590  http://io.ua/35912594  http://io.ua/35912599

 

28 січня 2017 року в Помічнянській сільській бібліотеці відбувся поетичний марафон з нагоди відзначення 120-річчя від дня народження Евгена Маланюка - видатного письменника-земляка, поета, публіциста, літературного критика.

http://io.ua/35885699p  http://io.ua/35885700p  http://io.ua/35885701p

 

02 грудня 2016 року в методичному центрі відділу культури і туризму районної державної адміністрації відбувся районний семінар керівників клубних закладів на тему «Підготовка до річних звітів за 2016 рік та планування роботи клубних закладів на 2017 рік» за участі голови районного комітету профспілки працівників культури, директора ЦПК «Ювілейний» Білокінь Н.М., методиста з клубної справи відділу культури і туризму районної державної адміністрації Добровольської Н.О., методиста з охорони праці відділу культури і туризму районної державної адміністрації Білухи М.В.  

http://io.ua/35535252  http://io.ua/35535253  http://io.ua/35535254

В історії кожного народу є імена, з якими пов*язана їх слава,велиич і національна гордість.Саме таким і є для України ім*я безсмертного Кобзаря-Т.Г.Шевченка. Саме до його дня народження в Диминській с/б відбулися голосні читання,та підготовлено книжкову виставку :"Ми тебе не забули Тарасе" з учнями 4-7кл.


Обновлен 20 ноя 2019. Создан 08 сен 2016