Відділ культури і туризму Новоукраїнської районної державної адміністрації

Рівнянська ДМШ
               01 червня 2019 року в Рівнянській музичній школі відбувся концерт, присвячений Дню захисту дітей. https://io.ua/41186084  https://io.ua/41186085  https://io.ua/41186086  

ЗВІТ

навчально-виховної, культурно-масової

та господарської роботи

Рівнянської дитячої музичної школи

за 2016 – 2017 н.р.

 

 АДРЕСА. КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ

    Рівнянська дитяча музична школа знаходиться з 1970 року за адресою: с.Рівне, вул.. Ілліча 7

   Контактний телефон: (251)4-12-79

      Директором школи з 01.01.2002 р. призначений Момонт Андрій Миколайович, який має вищу освіту (Миколаївська філія КНУК і М,  за  фахом         ”  Викладач баяна” ). Стаж  роботи 17 років, вчитель І категорії.

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ШКОЛИ


     Для забезпечення навчально-виховного процесу школа має спеціалізовану бібліотеку, яка налічує 100 примірників нотної та учбово-методичної літератури, фонотеку застарілого зразку (вінілові платівки та записи для бабінного магнітофону). Налічується необхідний інструментарій: фортепіано, баяни, акордеони, домри, балалайки, духові дерев‘яні та мідні музичні інструменти. Школа забезпечена  меблями старого зразку, технічними засобами (магнітофони,програвач грамзаписів(неробочий)).  Але матеріально-технічна база вкрай потребує поліпшення. Необхідно придбати сучасні шкільні меблі, комп‘ютер, ксерокс, принтер, сканер, музичні інструменти, акустичні колонки, підсилювач звуку, мікшерний пульт, мікрофони, інші звуковідтворюючі та записуючі прилади для створення шкільної музичної студії звукозапису і самостійної можливості у концертній діяльності, інтернет та персональний комп’ютер.  Покращення потребує і бібліотека школи - це сучасні нотні примірники, нова учбово-методична література, сучасні аудіо та відеозаписи з музичної літератури, навчальні таблиці і різноманітний дидактичний матеріал.

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА ТА ЗАХОДИ ПО ПІДВИЩЕННЮ     ПРОФЕСІЙНОЇ  МАЙСТЕРНОСТІ.

 

     Глобальна проблема сьогодення – об‘єднання зусиль науки і практики. Методична  робота - зв‘язуюча ланка між ними. Основою сучасного уроку є використання інноваційних технологій, сучасних методів відтворення та слухання музики.

Вся методична робота в школі проводиться згідно річного плану, який враховує всі розділи навчально-виховного процесу на 3-х відділах:

фортепіанному,

народному,

духових інструментів.

    Викладачі проводять семінарські заняття, дні відкритих дверей з актуальних питань виховання. На засіданнях відділів виступають з підготовленими рефератами, обмінюються досвідом роботи. За цей 2015 – 16 н.р. проведено 2 відкритих уроки, заслухано 3 методичних доповіді.

Викладацький колектив школи протягом року підтримував активний зв‘язок з викладачами Новоукраїнської музичної школи.

     В стінах школи з випускною програмою виступила колишня учениця школи, а на даний час – випускниця Київського училища культури Омельченко Олена.

 

РЕЗУЛЬТАТИ   АКАДЕМІЧНИХ    КОНЦЕРТІВ,   ВИПУСКНИХ ІСПИТІВ,   РОБОТИ       ПО  ФОРМУВАННЮ КОНТИНГЕНТУ


     Академічні концерти, залікові уроки, випускні іспити плануються вчасно, згідно графіку, що фіксується у відповідних документах ”Протоколи академічних концертів”, „Протоколи випускних екзаменів”.

   Усі заходи проведено в повному обсязі. Учням – випускникам видані Свідоцтва про позашкільну освіту.

     В цьому навчальному році школу закінчили 8 випускників. Контингент учнів по класам сформований з урахуванням їх бажань так, що діти навчаються грі на таких музичних інструментах: фортепіано, баян, гітара та духові музичні інструменти. Навчання проводиться за          Типовими програмами затвердженими Міністерством культури України.

В 2015-2016 н.р. на І вересня контингент складав 60 учнів, на 25 травня – 60 учнів. Контингент школи є стабільним і збереженим повністю.

Колектив школи тісно співпрацює з колективами загальноосвітніх закладів ( шкіл та дошкільних навчальних закладів). Активна концертна діяльність сприяє залученню контингенту до навчання у музичній  школі. З метою  якісного набору учнів на новий навчальний рік проведені масові заходи в загальноосвітніх школах та дитячих садках, а саме:

       - методичний семінар музичних керівників ДЗ села та району з концертами.

     Учні розвивають свої творчі здібності не тільки в класах по спеціальності, а і в таких творчих колективах:

-         ансамбль духових інструментів

     На  випускних   іспитах  учні  демонстрували    майстерне  і  технічне

виконання програми на музичних інструментах та глибокі теоретичні знання.

 

КОНКУРСНА ДІЯЛЬНІСТЬ


        Сирадегян Діана ( викладач Скіданова Віра Василівна) – диплом учасника у регіональному відбірковому турі обласного конкурсу учнів ПСМНЗ «Паросток». Номінація «Фортепіано»

Зазимко Євген (викладач Літков В.В.) - диплом учасника у регіональному відбірковому турі обласного конкурсу учнів ПСМНЗ «Паросток». Номінація «Духові та ударні –інструменти» (Тромбон)

 

УЧАСТЬ ШКОЛИ У ЗАХОДАХ ДО ДЕРЖАВНИХ, КАЛЕНДАРНИХ ТА МІСЦЕВИХ СВЯТ.

      Рівнянською музичною  школою проводилась  громадсько-суспільна

робота по відзначенню державних, календарних свят. Учнівські колективи, ансамблі, солісти-інструменталісти демонстрували свої здобутки перед громадськістю села з нагоди таких свят:

-         Міжнародний День музики,

-         День вчителя,

-         Концерти, присвячені Дню 8 Березня

-         Звітний концерт музичної школи для громадськості села, присвячений дню Перемоги

-         Звітний концерт школи на базі ЗШ № 5

-         Звітний концерт школи на базі ЗШ № 2

-         Концерт по набору учнів до музичної школи на базі ЗШ № 5 та       

                     ЗШ № 2

-         День захисту дітей (на базі Рівнянської СЗОШІ)

     В просвітницькій роботі по пропаганді музичного мистецтва приймають активну участь не тільки учні, а й викладачі школи: Літков В.В., Політун В.В., Куриленко Ю.О..  Ці викладачі є постійними учасниками  духового оркестру

     Підводячи підсумки минулого навчального року необхідно зробити висновки, що творчий колектив Рівнянської дитячої музичної школи свої завдання виконав, а саме:

- удосконалення виховного процесу по підготовці юних музикантів;

- підвищення фахового рівня викладачів;

- поєднання загально естетичного виховання і профорієнтації учнів;

- активне впровадження в процес виховання нових форм і методів;

- підготовка учнів до конкурсів виконавчої майстерності.

    В новому 2016-2017 навчальному році колектив школи направить всі свої знання, досвід, вміння для розкриття творчих здібностей учнів, їх  естетичного виховання, для удосконалення своєї педагогічної майстерності.

 З цією метою пед.колектив ставить перед собою слідуючи задачі:

 - посилити роботу по підвищенню фахового рівня кожного викладача, дбаючи про його науково-методичне, інформаційне забезпечення, стимулюючи його до творчої діяльності;

 - удосконалювати заняття, як основну форму навчання грі на музичному інструменті, поєднуючи її з теорією музики в світі новітніх технологій;

- сприяти роботі творчих груп, щодо створення умов для особистісно-орієнтованого підходу у навчанні та вихованні;

- підвищити статус музики, як основу естетичного виховання.

      Колектив школи здійснює поточний ремонт та слідкує за дотриманням санітарного стану в школі. Обновлен 04 июн 2019. Создан 08 ноя 2017